PŚ w Bad Mitterndorf: Kamil Stoch dogoni Adama Małysza i wygra piąty raz z rzędu? (lista startowa)

Przed nami pierwszy konkurs lotów narciarskich w sezonie olimpijskim. Na skoczni w Tauplitz-Bad Mitterndorf wystąpi 40 skoczków z 12 krajów. Kamil Stoch po 4 zwycięstwach uzyskanych podczas Turnieju Czterech Skoczni stoi przed szansą kolejnego triumfu i dołączenia do takich skoczków jak Sven Hannawald, Andreas Goldberger, czy Adam Małysz, którzy stali na najwyższym stopniu podium pięć razy z rzędu. 

Na godzinę 14:15 przewidziano rozpoczęcie pierwszej serii konkursowej. Z kolei o 13:00 odbędzie się seria próbna. Punkt K został ustanowiony na 200. metrze, a oficjalny rekord należy do Petera Preva, który 16 stycznia 2016 roku uzyskał 244. metry.

Największe nadzieje wiążemy z reprezentantami naszego kraju, warto wspomnieć, że to generalna próba przed odbywającymi się niebawem Mistrzostwami Świata w Lotach Narciarskch w Oberstdorfie. Jako pierwszy z 11. numerem startowym zaprezentuje się Jakub Wolny, a następnie 24. Maciej Kot, 27. Stefan Hula, 28. Piotr Żyła, 31. Dawid Kubacki i jako ostatni 40. Kamil Stoch.

Loty narciarskie są bardzo widowiskowe i zapowiadają niesamowitą rywalizację. Podczas jednego skoku można wiele zyskać, ale także i stracić. Skocznie te zwiększają także ryzyko własnego bezpieczeństwo o czym przekonał się Thomas Morgenstern.

W 2016 roku właśnie na tym obiekcie odbyły się Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich, na których triumfował Peter Prevc, pokonując Kennetha Gangnesa i Stefana Krafta.

Program zawodów:

Sobota, 13.01.2018:

13:00 – seria próbna

14:15 – I seria konkursowa

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.