PŚ w Klingenthal. Kolejny triumf Kramer. Punkty nie dla Rajdy

16:29, 10.12.2021 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 16:44, 10.12.2021
reo

Marita Kramer wygrała piątkowy konkurs zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2021/2022. Drugie miejsce zajęła Silje Opseth, która straciła niecałe trzy punkty. Podium uzupełniła Ursa Bogataj. Niestety słaby skok w pierwszej części zmagań oddała Kinga Rajda.

W Klingenthal odbywają się kolejne pucharowe zawody w skokach narciarskich pań oraz panów. Piątkowy konkurs mają za sobą kobiety. Po raz trzeci w tym sezonie najlepsza okazała się Marita Kramer. Austriaczka tym razem jednak nie uzyskała dużej przewagi nad drugą zawodniczką. Dzisiaj na równi o zwycięstwo rywalizowała z Silje Opseth. Norweżka ostatecznie straciła do Marity 2,6 punktu. Większą już stratę (wynoszącą 10,4 pkt) zanotowała trzecia dziś Słowenka Ursa Bogataj.

Na czwartym miejscu uplasowała się koleżanka Bogataj z reprezentacji Nika Kriznar. Piątkę zamknęła najlepsza z Japonek Sara Takanashi. W czołowej dziesiątce znalazły się też Kaori Iwabuchi, Katharina Althaus, Daniela Iraschko-Stolz, Eva Pinkelnig oraz Spela Rogelj. Po punkty nie sięgnęła Kinga Rajda. Jedyna podopieczna Łukasza Kruczka, która przebrnęła kwalifikacje, skoczyła na zaledwie 95 metr i w konkursie na skoczni o rozmiarze 140 metrów zajęła 36. miejsce.