PŚ w Engelbergu. Kubacki jak prawdziwy lider! Kolejna wygrana w sezonie

screen - Eurosport

Dawid Kubacki wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w Engelbergu. To czwarte zwycięstwo lidera klasyfikacji generalnej w sezonie 2022/2023. Drugie miejsce zajął Manuel Fettner, a trzecie Anze Lanisek. Na piątej lokacie uplasował się Piotr Żyła.

screen – Eurosport

Dawid Kubacki w pierwszej serii drugiego w tym sezonie konkursu w Engelbergu pokazał niesamowitą moc. Lider klasyfikacji generalnej cyklu uzyskał odległość 141,5 metra i o niemal siedem punktów wyprzedzał drugiego Manuela Fettnera. W drugiej serii Austriak postawił wysoko poprzeczkę, bowiem wylądował na 138 metrze. Kubacki jednak oddał drugą bardzo dobrą próbę na odległość 135,5 metra. Tym samym odniósł czwarty triumf w sezonie.

Dotychczas lidera kadry Thomasa Thurnbichlera nigdy nie było na podium podczas zmagań w Szwajcarii. Tym razem pokonał wszystkich rywali. Drugi Fettner stracił do niego 3,2 punktu. Wicelider Pucharu Świata Anze Lanisek uplasował się na trzeciej lokacie ze stratą 6,7 punktu do triumfatora niedzielnej rywalizacji.

Świetna stabilność Żyły

Czwarty był Halvor Egner Granerud, a piąty drugi z Polaków Piotr Żyła. 35-latek na półmetku konkursu był na trzecim miejscu po skoku na odległość 139,5 metra. W rundzie finałowej wylądował 5,5 metra bliżej i spadł poza podium. Dla Piotra to i tak rewelacyjny koniec pierwszego periodu sezonu 2022/2023, w którym nasz zawodnik za każdym razem plasował się w czołowej dziesiątce.

Szóste miejsce zajął Stefan Kraft, siódme zaś Michael Hayboeck. Znakomity wynik osiągnął Giovanni Bresadola. Włoch wywalczył rekord życiowy – był ósmy. W dziesiątce znaleźli się też Robert Johansson oraz Karl Geiger. Niestety w serii finałowej nie oglądaliśmy żadnego innego Polaka. Słaby pierwszy skok przy niekorzystnych warunkach oddał Kamil Stoch, a Jakub Wolny zamknął stawkę.

Wyniki konkursu

Źródło: informacja własna