PŚ w Engelbergu: Kto wygra ostatni konkurs przed Turniejem Czterech Skoczni?(lista startowa)

Przed nami ostatni dzień rywalizacji w szwajcarskim Engelbergu przed 66.Turniejem Czterech Skoczni. Na starcie kwalifikacji  zobaczymy sześciu reprezentantów Polski.

Dzisiejsza rywalizacja będzie ostatnim sprawdzianem przed zbliżającym się 66.Turniejem Czterech Skoczni, który standardowo rozpocznie się 30 grudnia. Kwalifikacje zostały zaplanowane na godzinę 12:30, a tuż po nich o godzinie 14:00 rozpocznie się pierwsza seria ostatniego konkursu Pucharu Świata przed świętami. Na starcie kwalifikacji zobaczymy 69 zawodników, w tym sześciu reprezentantów Polski w niezmienionym składzie: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula oraz Jakub Wolny.

W dniu wczorajszym najlepszym okazał się być Norweg Anders Fannemel przed Richardem Freitagiem i Kamilem Stochem. Mamy nadzieję, że również dziś biało-czerwoni dostarczą nam wielu wspaniałych emocji.

Przypomnijmy iż oficjalnym rekordzistą skoczni Gross-Titlis-Schanze jest Domen Prevc, który w ubiegłym roku poszybował tutaj na odległość 144 metrów. Rozmiar skoczni wynosi HS-140, a punkt konstrukcyjny usytuowany jest na 125 metrze.

Lista startowa

Program zawodów:
12:30 – Kwalifikacje
14:00 – Pierwsza seria konkursowa

Transmisję z zawodów można będzie śledzić na kanale TVP1 (13:20) i Eurosport1 (13:30).

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.