PŚ w Engelbergu. Drugie miejsce Stocha na treningu. Przeciętność reszty Polaków

fot. Tomasz Markowski

Stefan Kraft wygrał pierwszy, a Killian Peier drugi trening na początek weekendu zmagań w Engelbergu. Zdecydowanie najlepiej z Polaków spisał się Kamil Stoch, który uplasował się na siedemnastej i drugiej pozycji. 

fot. Tomasz Markowski

W piątkowe południe skoczkowie powrócili do rywalizacji w Pucharze Świata. Na obiekcie w Engelbergu odbyły się już treningi. Na pierwszym z nich najlepszy był Stefan Kraft. Drugie miejsce zajął Daniel Huber, a trzecie Pius Paschke. W czołowej szóstce znaleźli się też odpowiednio Halvor Egner Granerud, Killian Peier oraz Ryoyu Kobayashi. Na siedemnastej lokacie uplasował się najlepszy z podopiecznych Michala Doleżala Kamil Stoch. Pięć pozycji niżej pierwszy trening ukończył Dawid Kubacki. 28. był Piotr Żyła, 30. Paweł Wąsek, 53. Klemens Murańka, 56. Jakub Wolny, a 63. Andrzej Stękała.

Reprezentanci gospodarzy mogą z optymizmem patrzeć na najbliższy weekend. Peier wygrał bowiem drugą serię treningową. Tuż za nim znalazł się Stoch, a za Stochem lider klasyfikacji generalnej cyklu Karl Geiger. Czwarte miejsce zajął Timi Zajc, piąte Kobayashi, a szóste Granerud. Pozostali Polacy znów w większości uplasowali się poza czołówką. Żyła był 16., Stękała 31., Kubacki 32., Wąsek 43., Murańka 54., a Wolny 55.

Wyniki treningu

Źródło: informacja własna