PŚ w Engelbergu. Czas na ulubioną skocznię Polaków. Dziś kwalifikacje (lista startowa)

fot. M. Rudzińska

Nadeszła pora na zmagania w Engelbergu. Czy szwajcarski obiekt znów okaże się łaskawy dla Biało-Czerwonych? Kto okaże się najlepszy w ostatnim sprawdzianie przed Turniejem Czterech Skoczni? 

fot. M. Rudzińska

Kamil Stoch stawał tu dwukrotnie na najwyższym stopniu podium, a pięciokrotnie był drugim najlepszym zawodnikiem konkursu. Na starcie w Engelbergu zawodnik pojawi się wraz z Dawidem Kubackim oraz Piotrem Żyłą, który również stał tu na podium. Na belce startowej podczas kwalifikacji zasiądą również Klemens Murańka, Andrzej Stękała oraz Aleksander Zniszczoł.

Do rywalizacji powróci także Marius Lindvik, który był nieobecny podczas Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. Nie zobaczymy Stefana Krafta, który z wyżej wymienionych zawodów wycofał się z powodu bólu pleców. Austriak nie wybrał się do Engelbergu. Wielkim nieobecnym jest Karl Geiger. Triumfator z Planicy otrzymał pozytywny wynik na koronawirusa i nie zobaczymy go na starcie dzisiejszych kwalifikacji.

Do rywalizacji powraca kadra Czech. Do Szwajcarii nasi południowi sąsiedzi przyjechali w trzyosobowym składzie. O awans do konkursu indywidualnego powalczą Cestmir Kozisek, Viktor Polasek oraz Roman Koudelka. W niezmienionym składzie na Gross-Titlis-Schanze pojawią się Japończycy, a wśród reprezentantów Słowenii zobaczymy między innymi trzech braci Prevc.

Pełna lista startowa znajduje się tutaj.

Źródło: informacja własna.