PŚ w Czajkowskim. Triumf Marity Kramer. Sara Takanashi na prowadzeniu w wyścigu po kryształową kulę

fot. YouTube

Marita Kramer nie dała rywalkom żadnych szans i z wielką przewagą wygrała konkurs w Czajkowskim. Austriaczka wyprzedziła Sarę Takanashi i Nikę Kriznar. Japonka prowadzi w wyścigu po kryształową kulę przed ostatnim konkursem indywidualnym, ale w walce o końcowy triumf pozostają jeszcze jej obie główne rywalki.

fot. YouTube

Już po pierwszej serii Kramer prowadziła z bezpieczną przewagą ponad 12 punktów nad Takanashi. Trzecie miejsce zajmowała rodaczka Sary, Nozomi Maruyama. Na czwartej pozycji plasowała się Norweżka, Silje Opseth. Nika Kriznar, startująca w żółtym plastronie liderki PŚ, zajmowała 5 lokatę. W drugiej serii atak przypuściła Spela Rogelj, awansując z 11 na 6 miejsce. W jej ślady postanowiła pójść koleżanka z kadry, czyli Kriznar. Liderka PŚ wskoczyła na podium, wyprzedzając Nozomi Maruyamę i Silje Opseth. Przed jej atakiem obroniła się jednak Takanashi, co pozwoliło Japonce wyprzedzić Kriznar również w klasyfikacji generalnej sezonu. Konkurs zamykała Marita Kramer. Austriaczka potwierdziła, że skacze aktualnie w innej lidze niż rywalki. Ostatecznie Kramer wygrała dzisiejszy konkurs z przewagą ponad 20 punktów. To jej 3 zwycięstwo z rzędu i 6 w całym sezonie.

Przed nami fantastyczna walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ. W walce o końcowy triumf pozostają 3 zawodniczki: Sara Takanashi, Nika Kriznar i Marita Kramer. W tej chwili na prowadzeniu znajduje się Japonka, która wyprzedza drugą Słowenkę o 15 punktów, a trzecią Austriaczkę o 66 oczek. O ostatecznej kolejności zadecyduje niedzielny konkurs indywidualny. Dzień wcześniej zostanie rozegrana drużynówka. W cieniu rywalizacji o kryształową kulę toczy się walka w rosyjskim turnieju Blue Bird. Na zdecydowanym prowadzeniu znajduje się w nim Kramer, która o ponad 40 punktów wyprzedza Takanashi.

Wyniki konkursu

Klasyfikacja generalna PŚ

Klasyfikacja turnieju Blue Bird

Źródło: informacja własna