PŚ w biathlonie 2020/21. Poznaliśmy kolejne zmiany w kalendarzu

Zimowy sezon 2020/21 jeszcze się nie rozpoczął, ale już dziś wiadomo, że będzie inny niż wszystkie. Jak już pisaliśmy w swoim czasie IBU postanowiło zmniejszyć liczbę miejsc, w których odbędą się pucharowe zawody, by nie zmniejszać ilości zawodów. Fanów biathlonu czekają więc dwa tygodnie zawodów w Oberhofie.

Według informacji na stronie IBU w Oberhofie odbędą się dwa cykle zawodów. Biathloniści i biathlonistki będą rywalizować tam od 4 do 17 stycznia 2021. Ta decyzja ma zminimalizować ryzyko zakażenia wśród zawodników i innych uczestników zawodów. Decyzja ta wpisuje się w szerszą politykę IBU, którą ogłosił sekretarz Niklas Carlsson pod koniec września.W styczniu obok Oberhofu biathlonistów będzie gościć także włoski Antholz-Anterselva. Rywalizacja odbędzie się tam od 18 do 24 stycznia 2021 roku. Na stronie IBU potwierdzone są też lutowe mistrzostwa świata w Pokljuce. Na ostateczne potwierdzenie czekają Pekin, Nove Mesto i Oslo. Znając jednak dotychczasową praktykę można spodziewać się jeszcze zmian.

Przypomnijmy, że wcześniej IBU opublikowała kalendarz na pierwszy trymestr Pucharu Świata. W nim także doszło do zmian względem tego, co było planowane wcześniej. Zarząd IBU zadecydował, iż po pierwszym weekendzie w fińskim Kontiolahti zawodnicy zostaną tam na tydzień. Potem pucharowy cyrk przeniesie się do austriackiego Hochfilzen. Tym samym szwedzkie Östersund i francuskie Annecy-Le Grand Bornard wypadają z kalendarza. Decyzja została podjęta po konsultacji z władzami krajowymi i medycznymi. Ta decyzja ma zminimalizować ryzyko zakażenia covidem.

źródło: IBU