Po dwa pucharowe weekendy w Kontiolahti i Hochfilzen

IBU ogłosiło plany na pierwszy trymestr nachodzącego sezonu Pucharu Światu w biathlonie. Zgodnie z planem biathloniści będą rywalizować przez cztery weekendy – niestety tylko w dwóch miastach.

Zarząd IBU zadecydował, iż po pierwszym weekendzie w fińskim Kontiolahti zawodnicy zostaną tam na tydzień. Potem pucharowy cyrk przeniesie się do austriackiego Hochfilzen. Tym samym szwedzkie Östersund i francuskie Annecy-Le Grand Bornard wypadają z kalendarza. Decyzja została podjęta po konsultacji z władzami krajowymi i medycznymi. Ta decyzja ma zminimalizować ryzyko zakażenia covidem.

Sytuację skomentował sekretarz IBU Niklas Carlsson. – Cieszymy się, że możemy zapewnić kibicom cztery weekendy zawodów pucharowych. Jesteśmy oczywiście rozczarowani, że nie odwiedzimy wszystkich zaplanowanych miejsc. To był trudny wybór i dziękujemy wszystkim zaangażowanym stronom za zrozumienie. Decyzja została z nimi skonsultowana. – Carlsson podkreśla, iż względy bezpieczeństwa były tu najważniejsze. W podobnym tonie wypowiadał się prezes IBU Olle Dahlin. – Biathlon, tak jak inne dyscyplony stoi przed wyzwaniami, z którymi nigdy nie mieliśmy do czynienia. Musimy zaakceptować absolutną konieczność zmiany pierwotnych planów. – Dahlin zwraca też uwagę, iż mimo trudności w pierwszym trymestrze została utrzymana taka sama ilość zawodów, co w poprzednich sezonach.

IBU ogłogiło też, iż Mistrzostwa Świata odbędą się w Pokljuce od 9 do 21 lutego 2021. A także ogłosiło, iż ta sama zasada minimalizacji będzie też obowiązywać w Pucharze IBU. Będzie też wspierać imprezy regionalne, w których mogą pojawić się młodzi zawodnicy. To ważne po odwołaniu juniorskich imprez IBU. Więcej tutaj

źródło: IBU