PŚ w Bad Mitterndorf. Stefan Kraft i Piotr Żyła najlepsi na treningu. Duże problemy Kubackiego

Screen: Eurosport

Za nami pierwsze w tym sezonie loty narciarskie! Treningi w Bad Mitterndorf należały do Stefana Krafta i Piotra Żyły. Świetnie spisał się także Halvor Egner Granerud, który był drugi w obu seriach treningowych. Mieszane uczucia może mieć za to Dawid Kubacki, który najpierw zajął 3 pozycję, ale potem przytrafiło mu się lądowanie na buli.

Screen: Eurosport

Szalony lot Zigi Jelara

Od samego rana w Bad Mitterndorf mogliśmy podziwiać bardzo dalekie loty. W pierwszym treningu zwyciężył Stefan Kraft. Austriak uzyskał aż 241 metrów, co pozwoliło mu o pół punktu wyprzedzić Halvora Egnera Graneruda. Pozostali zawodnicy zanotowali już dużo większe starty. Trzecią pozycję zajął Dawid Kubacki, który wylądował na 225 metrze. Czołową piątkę uzupełnili Ziga Jelar i Andreas Wellinger. Zwłaszcza skok Słoweńca zasługuje na uznanie. Jelar uzyskał bowiem aż 247,5 metrów, co jest najdłuższym skokiem oddanym kiedykolwiek na tym obiekcie. W czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze Piotr Żyła, który był 9. Na 13 pozycji uplasował się Kamil Stoch, a w trzeciej dziesiątce znaleźli się jeszcze Jakub Wolny i Aleksander Zniszczoł. Warto zaznaczyć, że pierwsza seria treningowa rozpoczęła się z 18 belki, natomiast ostatni zawodnicy ruszali z belki ustawionej aż o 14 stopni niżej.

Żyła ponad 100 metrów dalej od lidera PŚ

Z oddania skoku w drugim treningu zrezygnował Stefan Kraft. Pod jego nieobecność z kapitalnej strony pokazał się Piotr Żyła. Nasz reprezentant wylądował na 233 metrze, co pozwoliło mu zwyciężyć w tej serii z niewielką przewagą nad Granerudem. Trzecią pozycję zajął Andreas Wellinger z Niemiec, a czołową piątkę uzupełnili Słoweńcy, Anze Lanisek i Domen Prevc. Dużo słabiej od Żyły spisali się pozostali Polacy. Kamil Stoch zajął 15 pozycję, Aleksander Zniszczoł był 21, a Jakub Wolny 43. Najbardziej zaskoczył nas jednak Dawid Kubacki. Niestety tym razem negatywnie. Lider PŚ nie dał rady przelecieć buli i uzyskał jedynie 123,5 metra. Miejmy nadzieję, że był to tylko drobny wypadek przy pracy. Początek kwalifikacji o 12:45.

Wyniki

Źródło: informacja własna