PŚ: Przed nami trening, kwalifikacje i konkurs drużynowy w Kuopio (lista startowa)

12633056_991454187566916_1047557024_o-Copy

Maraton ze skokami narciarskimi w Finlandii trwa. Dzisiaj w Kuopio odbędzie się trening, kwalifikacje i przeniesiony konkurs drużynowy z Lahti. Na starcie kwalifikacji stanie 60 zawodników. Organizatorom w przeprowadzeniu zawodów może przeszkodzić pogoda. 

Karawana Pucharu Świata w skokach narciarskich przeniosła się do Kuopio, gdzie odbędzie się konkurs drużynowy i indywidualny. Na starcie dzisiejszych kwalifikacji do wtorkowych zawodów indywidualnych stanie 60 zawodników. Skocznia Puijo w Kuopio jest dosyć nietypowa. Jej punkt konstrukcyjny jest usytuowany na 120 metrze, wielkość skoczni wynosi 127 metrów. Oficjalnym rekordzistą obiektu jest Masahiko Harada (135,5 metra). Rekord ten przetrwał od 4 marca 1998 r.! W trakcie zeszłorocznego Letniego Pucharu Kontynentalnego, Anze Lanisek poszybował o pół metra dalej od rekordu, jednak skoku nie ustał.

Pod wieczór czeka nas jeszcze przeniesiony konkurs drużynowy z Lahti. Polscy kibice zadają sobie tylko jedne pytanie: Czy nasi reprezentanci są w stanie wrócić na podium drużynowego konkursu? W Zakopanem potrafili zająć trzecie miejsce. W Oslo już nie było tak dobrze. Polacy uplasowali się na miejscu szóstym. Wygrali wtedy Słoweńcy przed Norwegami i Japończykami. Nie wydaje się żeby reprezentanci Słowenii z Peterem Prevcem na czele powtórzyli sukces z Oslo. Dla nich Finlandia zawsze była nieszczęśliwym miejscem. Aktualnie drużynowo najlepiej wypadają Austriacy, Niemcy i Japończycy. Czy te trzy drużyny powalczą o podium? Przekonamy się o tym już o godz. 17:15, kiedy to zaplanowana jest pierwsza seria konkursu drużynowego. Zawody poprzedzą kwalifikacje do wtorkowego konkursu (godz. 15:45). Oficjalny trening rozpocznie się o godz. 14:30. Składy drużyn poznamy zapewne po oficjalnym treningu i kwalifikacjach.

Pełny program zawodów w Kuopio:

14:30 – Oficjalny trening

15:45 – Kwalifikacje do wtorkowego konkursu indywidualnego

17:15 – Pierwsza seria konkursu drużynowego.

Pełna lista startowa kwalifikacji

Niestety, prognozy na poniedziałek dla Kuopio nie wyglądają za ciekawie. Przez cały dzień ma obficie padać śnieg i wiać silny wiatr. Transmisje z zawodów najprawdopodobniej przeprowadzi kanał Eurosport 1.

Źródło: fis-ski.com /Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “PŚ: Przed nami trening, kwalifikacje i konkurs drużynowy w Kuopio (lista startowa)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.