PŚ: Przed nami konkurs drużynowy w Klingenthal (lista startowa treningów)

fot. skisprungschanzen.com
fot. skisprungschanzen.com

Przed nami inauguracyjne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Już dzisiaj na skoczni HS140 w Klingenthal odbędzie się konkurs drużynowy, który po kilku miesiącach oczekiwania rozpocznie zimową rywalizację. 

Po problemach z przygotowaniem skoczni w Klingenthal i odwołaniem wczorajszych treningów i kwalifikacji, program zawodów uległ zmianie. O 13:30 odbędą się dwie serie treningowe, a po nich o 16:15 ma rozpocząć się pierwsza seria konkursu drużynowego. Organizatorzy od wczesnych godzin porannych przygotowywali skocznię i wygląda na to, że udało się pokryć ją śniegiem. Zaplanowane na dzisiaj zawody powinny odbyć się bez kłopotów, chociaż prognozy dotyczące wiatru nie są optymistyczne. Porywy wiatru mogą sięgać 5 m/s.

Na starcie dzisiejszych treningów zobaczymy 71 zawodników z 18 krajów, w tym siedmiu reprezentantów Polski: Bartłomieja Kłuska (nr 4), Macieja Kota (nr 24), Dawida Kubackiego (nr 29), Jana Ziobrę (nr 33), Klemensa Murańkę (nr 39), Piotra Żyłę (nr 57) i Kamila Stocha (nr 63). Tuż po nich trener Łukasz Kruczek poda skład naszej drużyny na dzisiejsze zawody drużynowe.

Lista startowa treningów 

Program zawodów:

Sobota, 21.11.2015
13:30 – oficjalny trening (2 serie)
16:15 – pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 22.11.2015
12:30 – kwalifikacje
14:00 – pierwsza seria konkursu indywidualnego

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na skoczni Vogtland Arena w Klingenthal nasza drużyna nie awansowała do drugiej serii konkursu. Dwa lata temu zajęliśmy miejsce tuż za podium. Czy tym razem nasza drużyna odmieni złą passę i zawalczy o miejsce na podium? Początek transmisji o godz. 15:50 w TVP 1 i o 16:00 w Eurosporcie 1.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.