PŚ: Prevc poprawi rekord Schlierenzauera w Titisee-Neustadt? (lista startowa)

Peter Prevc 2Peter Prevc powalczy dzisiaj o czternastą wygraną w tym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jeśli Słoweniec tego dokona, ustanowi rekord ilości zwycięstw w jednym sezonie. W chwili obecnej dzieli pozycję lidera z Gregorem Schlierenzauerem. Słoweńcowi może jednak przeszkodzić wczorajszy zwycięzca.

Johan Andre Forfang zagrał wczoraj na nosie Peterowi Prevcowi i zamiast rekordu ilości zwycięstw w jednym sezonie Słoweńca, zobaczyliśmy pierwszy triumf w karierze młodego Norwega. Forfang przed rokiem był mistrzem świata juniorów a już tej zimy wskoczył do absolutnej światowej czołówki. Wczoraj potwierdził swój kunszt i talent, wygrywając z domatorem sezonu i swoimi rodakiem Gangnesem. Dzięki wczorajszemu kapitalnemu zwycięstwu, dziś Forfang jest typowany jako faworyt konkursu. Nie można jednak wciąż skreślać Prevca, Gangnesa czy Michaela Hayboecka, który we wczorajszym konkursie pechowo nie awansował do drugiej serii.

Dzisiejsze zawody na skoczni w Titisee-Neustadt zostaną poprzedzone kwalifikacjami, w których zobaczymy siedmiu Polaków. Celem na tę część dnia będzie oczywiście wywalczenie awansu do zawodów. W samym konkursie o poprawę swojej trzynastej lokaty z sobotnich zmagań powalczy Kamil Stoch. Na mistrz olimpijski wie jak staje się tutaj na podium i z pewnością stać go na kolejny dobry wynik w sezonie. Na pierwsze punkty w karierze liczy z pewnością Bartłomiej Kłusek a Piotr Żyła będzie chciał udowodnić, że wczorajszy brak awansu do drugiej rundy, to tylko wypadek przy pracy. Pozostałych Polaków też stać na dobre wyniki. Miejmy nadzieję, że pokażą to w zawodach.

Konkurs na skoczni Hochfirstschanze będzie ostatnim rozgrywanym na dużej skoczni w tym sezonie. Po rozegraniu tych zawodów zostaną już tylko dwa indywidualne konkursy na skoczni mamuciej w Planicy i jeden drużynowy. Miejmy zatem nadzieję, że pogoda nie będzie dziś płatał figli w Niemczech. Oby zawody odbyły się w bardziej sprawiedliwych warunkach niż wczoraj. Transmisję z zawodów przeprowadzą stacje TVP1 oraz Eurosport1.

Lista startowa kwalifikacji

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.