PŚ: Polacy na podium w Oslo? (lista startowa)

12633056_991454187566916_1047557024_o-Copy

Przed nami konkurs drużynowy na skoczni Holmenkollbakken w Oslo. W naszej drużynie znaleźli się: Kamil Stoch, Stefan Hula, Andrzej Stękała i Dawid Kubacki. Czy naszych reprezentantów stać na zajęcie miejsca na podium? Początek konkursu o godz. 16:00.

Po wczorajszych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego, przyszedł czas na dzisiejszy konkurs drużynowy w miejsc szczególnym dla  narciarstwa klasycznego – Oslo na wzgórzu Holmenkollen. W Pucharze Świata ostatni konkurs drużynowy mieliśmy 23 stycznie 2016 roku w Zakopanem. Wówczas zwyciężyła ekipa z Norwegii przed reprezentacją Austrii i Polski. Czy naszych chłopaków stać na powtórzenie tego wyczynu? Niestety, wydaje się, że nasi reprezentanci po Zakopanem ponownie zgubili formę. W składzie na dzisiejszą drużynówkę nie ma chociażby Macieja Kota, który na Wielkiej Krokwi dał sporo punktów polskiej drużynie. Podczas wczorajszych kwalifikacji zdecydowanie lepiej prezentowali się zawodnicy z Norwegii, Niemiec czy Austrii. Te trzy reprezentacje na pewno należy typować do zajęcia trzech miejsc na podium. W szczególności za głównych faworytów trzeba uważać reprezentacje Norwegii. Ich zawodnicy regularnie meldują się na najwyższych miejscach w klasyfikacjach konkursów Pucharu Świata od początku sezonu, a przecież w Oslo będą skakać u siebie w domu.

Nasi zawodnicy w składzie: Kamil Stoch, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki i Stefan Hula, będą skakać jako czwarci w kolejności w swoich grupach startowych względem zajmowanych miejsc w Pucharze Narodów. Czy na Holmenkollbakken powtórzą fenomenalny wynik z Wielkiej Krokwi? Na to pytanie odpowiedź poznamy już o godz. 16:00, kiedy to zaplanowany został początek konkursu drużynowego. Transmisje przeprowadzi stacja Eurosport 1 i TVP 1.

Program zawodów w Oslo (sobota, 06.02.2016 r.):

15:00 seria próbna

16:00 pierwsza seria konkursowa

Pełna lista startowa

Źródło: fis-ski.com/Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.