PŚ Pań w Hinterzarten: Przed nami historyczny konkurs drużynowy!

fot.: sommerskispringen-hinterzarten.de

(fot.: sommerskispringen-hinterzarten.deo)

Już dziś przed nami historyczne wydarzenie w dziejach skoków narciarskich. W niemieckim Hinterzarten odbędzie się pierwszy konkurs drużynowy Pucharu Świata Pań. Na starcie stanie 11 nacji.

Hinterzarten to miejsce kojarzące się głównie z konkursami Letniego Grand Prix lub Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Dziś jednak zmieni się historia zarówno Adlerschanze, jak i Pucharu Świata Pań, który odbywa się na skoczni w ten weekend. Po piątkowych treningach i kwalifikacjach czas na pierwszą w historii rywalizację Pań w drużynach.

Na starcie pojawi się 11 reprezentacji. W kwietniu, gdy ogłaszano pojawienie się zawodów w kalendarzu, mówiono o 10 zespołach, więc dziś wiemy już, że przebito ówczesne oczekiwania. Faworytkami tego rozpoczynającego nową erę w kobiecym wydaniu skoków konkursu będą z pewnością reprezentacje Niemiec (nr 11), Japonii (nr 10) oraz Słowenii (nr 8). Każda z nich miała w najlepszej “10” kwalifikacji po 2 zawodniczki, w tym Niemki nawet ich zwyciężczynię Katharinę Althaus (11-4). Groźne pozostają jednak także Norweżki (nr 9), gdzie prym wiedzie Maren Lundby (9-4) czy Rosjanki (nr 7) na czele z Iriną Avvakumovą (7-4).

LISTA STARTOWA

Polki nie wystawiły swojego składu w konkursie. Pierwsza seria na skoczni o punkcie HS usytuowanym na 108 metrze rozpocznie się o 12:30. Godzinę wcześniej zawodniczki wezmą udział w serii próbnej.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.