PŚ: Engelberg znowu szczęśliwy dla Polaków? (lista startowa)

100_6546

Już dziś na Gross – Titlis – Schanze w Szwajcarii będziemy świadkami kolejnych zmagań skoczków narciarskich. O kolejne punkty pucharowe tym razem powalczy sześciu naszych reprezentantów.

Po wczorajszych kwalifikacjach do kolejnego konkursu, który tym razem rozgrywany zostanie w Szwajcarii, zakwalifikowało się sześciu biało- czerwonych. Na początku z numerem 3. pojawi się Andrzej Stękała, z 17. Dawid Kubacki, z 19. i 20. odpowiednio Klemens Murańka i Piotr Żyła, z 29. Stefan Hula i z 35. Kamil Stoch. Niestety swoich pucharowych punktów dziś na pewno nie powiększy Maciej Kot, który jako jedyny z naszych, nie zdołał się zakwalifikować.

Przypomnijmy, iż w zeszłych latach to właśnie konkursy w Engelbergu przyprawiały nas kibiców o dobry humor. W sezonie 2013/2014 w obu konkursach mieliśmy okazję słuchać Mazurka Dąbrowskiego. W pierwszym z nich najlepszy okazał się Jan Ziobro przed Kamilem Stochem i Andersem Bardalem (NOR). W drugim natomiast triumfował Kamil Stoch przed Andreasem Wellingerem (GER) i Janem Ziobro. Czy i tym razem uda się uszczęśliwić kibiców polskim hymnem narodowym na zakończenie sobotniego konkursu?

Lista startowa konkursu

Program zawodów:

Sobota, 19.12.2015
12:45 – Seria próbna
14:15 – Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 20.12.2015
12:15 – Kwalifikacje
14:15 – Pierwsza seria konkursowa

Źródło: fis-ski.com\ informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.