PŚ: Dziś pierwszy konkurs indywidualny w sezonie (lista startowa kwalifikacji)

fot. skisprungschanzen.com
fot. skisprungschanzen.com

Już dzisiaj po raz pierwszy w tym sezonie rozegrany zostanie konkurs indywidualny w niemieckim Klingenthal. Po wczorajszym otwarciu sezonu i zwycięskiej walce organizatorów z pogodą wszystko wskazuje na to, że i dziś nie będzie większych problemów z rozegraniem kwalifikacji i zaraz po nich pierwszej serii konkursowej.
W związku z problemami organizatorów z przygotowaniem skoczni w Klingenthal piątkowe treningi i kwalifikacje zostały odwołane. Dlatego też dziś o godzinie 12:30 odbędą się kwalifikacje. Zaraz po nich kibice w końcu będą mogli obejrzeć indywidualną walkę na skoczni HS-140. Na starcie zobaczymy siedmiu biało- czerwonych: Bartłomieja Kłuska (4), Macieja Kota (24), Dawida Kubackiego (29), Jana Ziobro (33), Klemensa Murańkę (39), Piotra Żyłę (57) oraz Kamila Stocha (63), który jako jedyny z naszej reprezentacji nie musi brać udziału w kwalifikacjach. Ze względu na to, iż poprzedni sezon zakończył w pierwszej “10” generalnej klasyfikacji, skok ten będzie mógł potraktować czysto treningowo. Do kwalifikacji zgłoszonych zostało 71 zawodników z 18 krajów.
Lista startowa kwalifikacji

Program zawodów:

Niedziela, 22.11.2015
12:30 – kwalifikacje
14:00 – pierwsza seria konkursu indywidualnego

Przypomnijmy, że w zeszłym roku na skoczni HS-140 w Klingenthal najlepszy okazał się Roman Koudelka (CZE) przed Stefanem Kraftem (AUT) i Andreasem Wellingerem (GER). Natomiast dwa lata temu w jednoseryjnym konkursie najlepszy okazał się nasz reprezentant Krzysztof Biegun przed Andreasem Wellingerem (GER) i Jurijem Tepesem (SLO). Czy (cyklicznie) tym razem uda się Polakowi wskoczyć na najwyższy stopień podium?

Źródło: fis-ski.com / informacja własna 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.