PŚ: 56 zawodników na liście startowej kwalifikacji w Ałmatach (lista startowa)

P. Prevc

Karuzela Pucharu Świata nie zwalnia. Przed nami drugi konkurs indywidualny Pucharu Świata w kazachskich Ałmatach. Po wczorajszym zdecydowanym triumfie Petera Prevca możemy ponownie spodziewać się dalekich lotów. 

Kompleks skoczni Gornyj Gigant w Ałmatach po raz pierwszy w historii gości najlepszych skoczków świata w ramach zawodów Pucharu Świata. Na skoczni HS140 odbędzie się drugi konkurs indywidualny, którego faworytem jest niewątpliwie lider Pucharu Świata Peter Prevc. Słoweniec już dzisiaj, na 6 konkursów przed końcem sezonu, może zapewnić sobie Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej cyklu. Do walki o zwycięstwo w konkursie na pewno włączą się również inni zawodnicy z Michaelem Hayboeckiem na czele, który ostatnio imponuje wysoką formą.

Na liście startowej niedzielnych kwalifikacji znalazło się 56 zawodników z dwunastu państw. Mamy nadzieję, że z lepszej strony pokażą się reprezentanci Polski, którzy po wczorajszych gorszych skokach i dyskwalifikacji Macieja Kota, pewnie zapunktują w dzisiejszym konkursie. O jak najwyższe lokaty powalczą: Jan Ziobro (nr 8), Jakub Wolny (nr 12), Piotr Żyła (nr 26), Andrzej Stękała (nr 29), Maciej Kot (nr 30) oraz Dawid Kubacki (nr 32).

Lista startowa 

Dzisiejsze zmagania rozpoczną się już o godz. 11:45 serią kwalifikacyjną. Tuż po niej o godz. 13:00 zaplanowana jest pierwsza seria konkursowa. Czy Peter Prevc już dzisiaj pewien będzie pierwszej Kryształowej Kuli w karierze? Postawi kropkę nad “i” zwyciężając po raz 13 w tym sezonie? Czeka nas interesujące niedzielne popołudnie ze skokami narciarskimi.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.