Problemy mistrza olimpijskiego. Nabawił się kuriozalnej kontuzji w czasie wolnym

fot. M. Rudzińska

Złoty medalista olimpijski ze skoczni dużej – Norweg Marius Lindvik doznał nietypowej kontuzji podczas wakacyjnej rekreacji. Podopieczny Alexandra Stoeckla przerwał treningi i nie wiadomo kiedy wróci na skocznię.

fot. M. Rudzińska

Niebezpieczeństwo czyha w najmniej oczekiwanym momencie

Lindvik wyjaśnił, że do zdarzenia doszło podczas gry w padla. Zawodnik urodzony w Oslo, podczas wykonywania wyskoku stracił równowagę, w wyniku czego uszkodził duży palec u stopy. Aktualny mistrz świata w lotach narzeka również na drobne problemy z chodzeniem.

Do sprawy odniósł się trener – Alexander Stoeckl, który wierzy, że wspomniana kontuzja nie spowoduje u swojego podopiecznego długotrwałych konsekwencji zdrowotnych. – Marius obecnie jest wyłączony z treningów i mam tylko nadzieję, że zdąży się wyleczyć przed rozpoczęciem sezonu. Po tak długiej przerwie jego dyspozycja będzie jednak sporą niewiadomą – powiedział w rozmowie z NRK. Austriacki szkoleniowiec zaznaczył, że skoczek narciarski rzadko doznaje kontuzji podczas treningu na skoczni. Zazwyczaj dochodzi do nich podczas wykonywania drobnych domowych czynności lub zwykłego relaksu. Tak jak miało to miejsce w przypadku Mariusa. – Trudno jest siedzieć w domu i nic nie robić – podkreślił 46-latek.

Gra w padla łączy elementy tenisa ze squashem. Jest to dyscyplina, która zyskuje ogromną popularność. Jej ambasadorem w Skandynawii jest słynny szwedzki piłkarz Zlatan Ibrahimovic, którego firma “Padel Zenter” wybudowała w Linkoeping, Sztokholmie, Oerebro, Malmoe i Uppsali ogromne hale do uprawianie tego sportu.

źródło: NRK/PAP