Polscy skoczkowie rozpoczynają LGP w Wiśle

Niemal 4 miesiące kibice skoków narciarskich musieli czekać na to, aby zobaczyć najlepszych skoczków podczas zawodów. Dziś rozpoczyna się Letnia Grand Prix, gdzie od kilku lat tradycyjnie rozpoczyna się ona w Wiśle. Dziś w hotelu Gołębiewskim odbyła się konferencja prasowa przed treningami i kwalifikacji.

Polscy skoczkowie podkreślają, że LGP jest dla nich okresem treningu do zimy. Stefan Hula podkreśla, że LGP jest dla skoczków dobrym treningiem, który pozwala się odpowiednio przygotować do zimy. Zawody w Wiśle są zatem dobrym miejscem do sprawdzenia swojej aktualnej dyspozycji. Dla Dawida Kubackiego nie jest najważniejszą to, aby obronić zwycięstwo w klasyfikacji generalnej LGP jednak to, aby do tego cyklu podejść stricte treningowo. Nasi skoczkowie podkreślają również, że do konkursów nie zawsze podchodzą w 100% zregenerowani.

Stefan Horngacher zdradził, że Polacy na pewno wystartują w najmocniejszym składzie podczas konkursów LGP w Hinterzarten, Einsiedeln oraz Courchevel. Trener powiedział również, że skoczkowie większość letniego okresu przygotowawczego spędzą w Polsce. Dodatkowo w planach jest jeszcze zgrupowanie w Innsbrucku, gdzie w lutym odbędzie się konkurs w ramach Mistrzostw Świata. Nasz szkoleniowiec był również zadowolony z formy Jakuba Wolnego, uważając, że w tym okresie przygotowawczym nasz 23-latek zrobił kolejny krok do przodu. Stefan Horngacher widzi również postępy związane z formą Macieja Kota, podkreślając, że do optymalnej formy naszego 27-latka potrzeba jeszcze trochę czasu.

Źródło: Informacja własna

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.