PŚ w Oberhofie. Miejsca Polaków poza czołową dziesiątką

21:00, 11.02.2024 . Aktualizacja: 21:00, 11.02.2024
Skomentuj fot. Screen - FIL Luge fot. Screen - FIL Luge
reo

Saneczkarze mają za sobą kolejną rundę Pucharu Świata w tym sezonie. W ten weekend rywalizowali w Oberhofie, gdzie nie brakowało ciekawych rozstrzygnięć. Polakom nie udało się wjechać do czołowej dziesiątki.

Dwójki tuż za pierwszą dziesiątką

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zakończyli zawody na 12. miejscu. Powody do optymizmu daje ósmy czas w drugim przejeździe, dzięki czemu Polacy awansowali oczko wyżej. Strata do czołowej dziesiątki wynosiła jednak ponad dziesiątą sekundy. Triumfowali Thomas Steu i Wolfgang Kindl, którzy w dwóch ślizgach uzyskali najlepsze czasy. Podium uzupełniły niemieckie duety - Hannes Orlamuender/Paul Gubitz i Tobias Wendl/Tobias Arlt.

Dwójki mężczyzn

W stawce 12 dwójek Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska uplasowały się na 11. pozycji, wyprzedzając jedynie Chinki. Były szanse na miejsce w czołowej dziesiątce, ale w drugim przejeździe nasze reprezentantki dały się nieznacznie wyprzedzić Czeszkom. Triumfowały Niemki Jessica Degenhardt i Cheyenne Rosenthal.

Dwójki kobiet

Pogoda znów dała o sobie znać

Podobnie jak tydzień temu w Altenbergu, warunki także miały spory wpływ na rywalizację. Mowa głównie o wysokich temperatur. Do ciekawych rezultatów doszło w jedynkach. Pierwsze zwycięstwo w karierze odniosła Merle Fraebel, który utrzymała pierwszą lokatę w drugim ślizgu. Niemka wyprzedziła Madeleine Egle, która awansowała z 7. miejsca oraz Julię Taubitz, która na półmetku była 13. Klaudia Domaradzka nie utrzymała dobrej 16. pozycji i spadła na 21.

Jedynki kobiet

Całkowity przewrót w wynikach mieliśmy w jedynkach mężczyzn. Wygrał Kristers Aparjods po awansie z 17. miejsca. Drugi Max Langenhan na półmetku był 7. Za to trzeci David Gleirscher po pierwszym przejeździe zajmował dopiero 23. pozycję. Polacy w tej konkurencji nie startowali, więc nie wystawili też sztafety. Wygrali Niemcy w składzie: Merle Fraebel, Hannes Orlamuender/Paul Gubitz, Max Langenhan i Jessica Degenhardt/Cheyenne Rosenthal. Gospodarze wyprzedzili o 15 setnych Łotyszy, a trzecie miejsce zajęli Austriacy. Kolejne zawody, za tydzień odbędą się także w Oberhofie.