PŚ w Winterbergu. Polska drużyna tuż za podium

15:34, 07.01.2024 . Aktualizacja: 15:35, 07.01.2024
Skomentuj fot. Youtube - FIL Luge fot. Youtube - FIL Luge

Polska reprezentacja w saneczkarstwie była bardzo blisko sprawienia dużej sensacji w zawodach Pucharu Świata w Winterbergu. Polacy w sztafecie uplasowali się na znakomitym 4. miejscu.

Świetny wynik sztafety

Trzeba zaznaczyć, że wysokie miejsce Polaków to efekt tego, że Łotysze i Włosi nie ukończyli rywalizacji. Jednak, co najważniejsze - nasz zespół pojechał bez większych błędów. Klaudia Domaradzka, Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski, Mateusz Sochowicz i Nikola Domowicz/Dominika Piwkowska zajęli 4. miejsce ze stratą ponad 4,5 sekundy, dość wyraźnie wyprzedzając piątą Ukrainę. Trzy czołowe drużyny ze światowej czołówki nie pozwoliły Polakom na wywalczenie miejsca na podium. Wygrali Niemcy z przewagą zaledwie 43 tysięcznych nad Austrią. Podium uzupełniły Stany Zjednoczone.

Wyniki zawodów drużynowych

Przegląd pozostałych konkurencji

Sztafeta zakończyła zmagania w Winterbergu. Wcześniej odbyły się zawody w klasycznych konkurencjach. Pierwszy przejazd nie poszedł dobrze dwójce Chmielewski/Kowalewski. Polacy zajmowali dopiero 15. miejsce i po lepszym drugim ślizgu awansowali na 13. pozycję. Triumfowali Austriacy Juri Thomas Gatt/Riccardo Martin Schoepf. Drogę do zwycięstwa otworzyli im ich rodacy. Thomas Steu i Wolfgang Kindl po dużym błędzie spadli z pierwszego na siódme miejsce.

Również 13. pozycję zajęły Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska. Polki straciły ponad dwie sekundy do Jessicy Degenhardt i Cheyenne Rosenthal. W jedynkach mężczyzn niepokonany pozostaje Max Langenhan. Niemiec okazał się najszybszy w dwóch przejazdach i sięgnął po kolejne zwycięstwo. Na podium znaleźli się także Dominik Fischnaller i Kristers Aparjods. Mateusz Sochowicz uplasował się na 22. pozycji po spadku z 19. lokaty. W jedynkach kobiet Klaudia Domaradzka w drugim ślizgu utrzymała 23. miejsce. Pojedynek o zwycięstwo stoczyły Madeleine Egle i Julia Taubitz. Austriaczka wyprzedziła Niemkę o 29 tysięcznych. Trzecia była Hannah Prock.