Zamknij

Nowy dyrektor generalny Holmenkollen Ski Festival

13:50, 19.08.2020 Angelika Uchacz
Skomentuj

Wraz z nowym sezonem nadchodzą również zmiany personalne w dyrekcji jednej z dużych imprez związanych ze środowiskiem sportów zimowych.

fot. Anna Felska

Stefan Marx został wybrany nowym Dyrektorem Generalnym odbywającego się dorocznie Holmenkollen Ski Festival. 50-latek zdobywał doświadczenie jako wolontariusz podczas poprzednich edycji wydarzenia oraz innych wydarzeń biznesowych oraz międzynarodowych. Między innymi to wyróżniło go wśród innych kandydatów na to stanowisko.

- Poprzeczka ustawiona została wysoko, kandydaci reprezentowali bardzo wysokie kwalifikacje. Stefan również musiał się z nimi zmierzyć. Wyróżniał się ekscytującym doświadczeneniem, a także zaangażowaniem w sporty zimowe oraz wolontariat - mówił Birger Magnus, prezes przedsiębiorstwa. - Prowadził organizację consultingową oraz projektową. W ostatnich latach skupił się na marketingu sportowym, a zwłaszcza w zakresie biathlonu. Doświadczenie zdobywał między innymi podczas Pucharu Świata w Biathlonie, które miały miejsce w 2019 roku w Østersund - wymieniał. - Wierzymy, że Stefan będzie mógł dodać wiele od siebie i dalej rozwijać firmę w dobrym kierunku w czasie, który prawdopodobnie będzie wymagający dla organizatorów wydarzeń sportowych - zakończył.

Marks pochodzi z Niemiec, a od 23 lat mieszka w Norwegii. Posiada zróżnicowane i wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu, marketingu i komunikacji. Pasjonuje się wolontariatem i jest między innymi zaangażowany w Nittedal Biathlon Team oraz komitet organizacyjny sprintu Kvalfoss, który odbywa się corocznie na obiektach Holmenkollen.

- Z wielkim szacunkiem i pokorą podejmę się teraz wymarzonej pracy w Holmenkollen. Byłem wolontariuszem podczas Pucharu Świata w biathlonie przez kilka lat i nie mogę się doczekać tego, jakie wyzwania na mnie czekają - powiedział Marx. - Holmenkollen Ski Festival stał się jednym z najlepiej organizowanych imprez sportowych w Norwegii, a może i na całym świecie. Dzięki światowej klasy drużynie i aparaturze wolontariuszy dołączam do dobrze funkcjonującej i ugruntowanej organizacji. Jednocześnie uważam, że mam wiele do wniesienia i nie mogę się doczekać dalszego rozwoju Holmenkollen Ski Festival oraz innych wydarzeń, jakimi również zajmuje się ta firma - podkreślił.

Marx przejmuje pałeczkę jako Dyrektor Generalny po Kristin Vestgren Sæterøy, która piastowała to stanowisko od momentu powstania firmy wiosną 2014 r. Kadencja Stefana Marxa rozpoczęła się 17 sierpnia 2020 r.

Źródło: skiforbundet.no.

(Angelika Uchacz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%