Zamknij

FIS chce kombinacji norweskiej kobiet na mistrzostwach świata

15:29, 18.06.2016 Mateusz Król
Skomentuj

fot. Fis-ski.com fot. Fis-ski.com

Kongres FIS w Cancun był czasem bardzo obfitej pracy dla Lasse Ottesena. Dyrektor Pucharu Świata w kombinacji norweskiej przyznał w rozmowie z fis-ski.com, że najważniejszym celem na przyszłe lata jest pobudzenie kombinacji w wykonaniu kobiet.

Mimo lat tradycji, kombinacja norweska w ostatnich latach jest jedną z najmniej popularnych dyscyplin spod egidy FIS. Lasse Ottesen po kongresie FIS w Cancun przyznał jednak, że po minionym sezonie sprawa uległa lekkiej poprawie. - Jest poprawa w ocenie nadawców oraz widzów - przyznał dyrektor Pucharu Świata Lasse Ottesen. - W kalendarzu na przyszły sezon znalazła się rekordowa ilość 25 konkursów - dodawał. Szef kombinacji przyznał także, że teraz skupiają się na tegorocznej edycji Letniej Grand Prix. - To zawody, które chcemy rozwijać w przyszłych latach - zapewniał.

Ambitne plany komisja FIS ds. kombinacji ma także w związku z kobiecą wersją tego sportu. Aż trudno uwierzyć, że mimo tylu lat tradycji, kobiety nie doczekały się swojej rywalizacji na najwyższym poziomie w tej dyscyplinie. Teraz Ottesen zapewnia, że sprawa musi ulec zmianie. - Dążymy do tego, aby panie mogły rywalizować już w mistrzostwach świata juniorów 2019 oraz Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich 2020 i mistrzostwach świata w Oberstdorfie 2021 - podkreślał dyrektor PŚ. Jeśli FIS zaakceptuje plany komisji, będzie to zdecydowanie najważniejszy krok w kierunku rozwoju kombinacji kobiet.

Źródło: Fis-ski.com

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%