Na torze w Mediolanie łyżwiarki rywalizowały dziś na 500 m w ramach igrzysk olimpijskich. Wygrała Holenderka Femke Kok, przed swoją rodaczką Juttą Leerdam i Japonką Miho Takagi. Najlepsza z Polek - Kaja Ziomek-Nogal zajęła 6. miejsce.
Pierwsza zaatakowała Miho Takagi. Japonka praktycznie nie jeździ 500 m poza wielkimi imprezami, a mimo to miała już w kolekcji srebrny medal z igrzysk w Pekinie w tej konkurencji. Tutaj też zupełnie zaskoczyła, jadąc już w 4. parze osiągnęła czas 37,27, który jak się okazało dał jej drugi brązowy medal na tych igrzyskach. Wyprzedziły ją tylko 2 Holenderki. Jutta Leerdam jechała już w 12. parze i wyszła wtedy na prowadzenie z czasem 37,15 s. Wyprzedziła ją dopiero jadąca w ostatniej parze rekordzistka świata, Femke Kok, która uzyskała fantastyczny czas 36,49 s, czym poprawiła rekord olimpijski Japonki Mao Kodairy.
Tu fantastyczny przejazd Kok:
🔥🇮🇹 | GOUD VOOR FEMKE KOK! Wat een geweldige race van de Nederlandse, die met een olympisch record iedereen naar huis rijdt. Wat een rit! ⛸️🇳🇱 #MilanoCortina2026
— Eurosport Nederland (@Eurosport_NL) February 15, 2026
Winterspelen 👀 HBO Max pic.twitter.com/b39tR5dvCR
Kaja Ziomek-Nogal jechała w 13. parze. Miała świetne otwarcie, ale runda troszkę wolniejsza i już w tamtym momencie zajmowała 4. miejsce. Polka uzyskała czas 37,39, czyli zabrakło jej do podium 0,12 s. To nie dużo, ale jak na 500 m to jest już jednak wyraźna różnica. Polkę wyprzedziła jeszcze Włoszka Serena Pergher i Amerykanka Erin Jackson.
Tu wideo z przejazdu Kai:
Kaja Ziomek-Nogal szósta w olimpijskim biegu na 500 metrów 6️⃣
— Eurosport Polska (@Eurosport_PL) February 15, 2026
Medal miał być przedmiotem dyskusji. Nie tym razem 🚫#HomeOfTheOlympics #MilanoCortina2026 #TeamPL pic.twitter.com/B9QcEGhWsa
Jako pierwsza z naszych zawodniczek wystartowała dzisiaj Andżelika Wójcik. Polka była szybsza od Chinki w swojej parze, ale czas 37,91 s i było wiadomo, że ten czas dużo jej nie da. Ostatecznie dał jej 11. miejsce. Jeszcze gorzej pojechała będąca w świetnej formie w tym sezonie Martyna Baran. Polka osiągnęła czas 38,15 s i zajęła 17. miejsce.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu sportsinwinter.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz