FIS Cup w Otepää. Schwann zwycięski także w niedzielę. Gruszka ósmy

16:59, 04.07.2021 Aleksandra Kuzioła Aktualizacja: 17:56, 04.07.2021

W drugim w ten weekend konkursie FIS Cup w Otepää triumfował Mika Schwann, zwycięski także w sobotę. Na podium uplasowali się również Justin Lisso oraz Luca Roth. Najlepszym z Polaków okazał się Mateusz Gruszka, który zakończył zawody na ósmym miejscu.

Po pierwszej serii na prowadzeniu plasował się Niemiec, Luca Roth, który oddał skok na odległość 95 metrów. W drugiej stronie uzyskał jednak 85,5 metra, co finalnie dało mu trzecie miejsce. W niedzielnym konkursie triumfował Mika Schwann, który był najlepszy także w sobotę. Podium zawodów uzupełnił Justin Lisso. Tuż za czołową trójką uplasowali się najlepszy spośród reprezentantów gospodarzy - Artti Aigro, a także Markus Rupitsch. Pierwsze punkty w karierze zdobył kolejny z Chińczyków - Weije Zhen.

Do rundy finałowej awansowali wszyscy reprezentanci Polski. Najlepszym z nich był Mateusz Gruszka (94 m; 85 m), który na półmetku był piąty, a zakończył rywalizację na ósmej pozycji. Pozycję niżej był Adam Niżnik. Na osiemnastej lokacie uplasował się Jan Habdas, dwudziestej dwudziestej Klemens Joniak, dwudziestej pierwszej Arkadiusz Jojko. Dwudziesty trzeci był Szymon Jojko, a dwudziesty czwarty Wiktor Szozda. Zdyskwalifikowany został Szymon Zapotoczny, który na półmetku był 23.

Po dwóch rozegranych w ten weekend konkursach na czele klasyfikacji generalnej z dorobkiem 200 punktów plasuje się Mika Schwann. Kolejną okazją do zdobycia punktów w trzeciej lidze będą konkursy w Kuopio. Te odbędą się 15 i 16 lipca.