FIS Cup w Szczyrku. Raimund i Vetrih wygrywają. Dominacja Austriaków i Niemców

16:55, 20.01.2021 Aleksandra Kuzioła Aktualizacja: 17:14, 20.01.2021

Philipp Raimund i Nika Vetrih zwyciężyli w środowych konkursach FIS Cup w Szczyrku. Zarówno w konkursie pań, jak i panów na podium zabrakło reprezentantów Polski. W rywalizacji mężczyzn najmocniejsi byli Niemcy i Austriacy.

Na półmetku rywalizacji liderem był Philipp Raimund (103 m). Na wirtualnym podium plasowali się również Timon-Pascal Kahofer (106,5 m) i David Siegel (102 m). Kolejne pozycje zajmowali Adrian Sell (99,5 m), Moritz Baer (87 m), a także Mika Schwann (98). W czołowej dziesiątce plasował się jeden Polak - Jan Habdas, który po skoku na 93 metry zajmował dziewiąte miejsce. Do drugiej serii awansowało łącznie pięciu biało-czerwonych.

Finalnie cała pierwsza dziesiątka została zdominowana przez Niemców i Austriaków. Prowadzenie utrzymał Raimund (97 m), a podium uzupełnili Kahofer (94 m) i Siegel (92 m). Na kolejnych pozycjach uplasowali się Sell (90 m) i Freitag (95 m). Najlepszym z Polaków pozostał Habdas (90,5 m), który ukończył zawody na jedenastym miejscu. Adam Niżnik był dwudziesty drugi, Krzysztof Leja dwudziesty czwarty, a Wiktor Pękala dwudziesty piąty. Mateusz Gruszka, dwunasty po pierwszej serii, został zdyskwalifikowany. Mimo braku awansu do drugiej rundy Jarosław Krzak zdobył siódme miejsce startowe dla Polski na kolejny period Pucharu Kontynentalnego.

Pełne wyniki konkursu panów

Po pierwszej serii konkursu pań na czele plasowała się wczorajsza triumfatorka Karolina Indrackova. Po skoku na 100 metrów Czeszka wyprzedzała drugą Klarę Ulrichovą (95 m) o 5,2 punktu. Na kolejnych pozycjach plasowały się Nika Vetrih (96 m), Jerneja Repinc Zupancic (93,5 m), Anna Twardosz (92 m) oraz Sahra Schuller (88 m). Kolejna z biało-czerwonych, Kamila Karpiel, na półmetku rywalizacji była ósma po skoku na 97,5 metra. Czołową dziesiątkę zamykała Kinga Rajda (88 m).

Finalnie zwyciężczynią konkursu została Nika Vetrih (101,5 m). Trzecia wczoraj Słowenka dziś stanęła na najwyższym stopniu podium. Czołową trójkę uzupełniły Klara Ulrichova (96,5 m) i Jerneja Repinc Zupancic (94,5 m). Dopiero na czwartej pozycji zawody ukończyła Indrackova (95 m). W "dziesiątce" uplasowały się trzy Polki - piąta Anna Twardosz (94 m), szósta Kamila Karpiel (92,5 m) i dziewiąta Nicole Konderla. Kinga Rajda (86,5 m) zakończyła rywalizację w Szczyrku na jedenastej pozycji, a Joanna Szwab (86 m) na dwunastej.