Zamknij

Markeng wraca do Pucharu Świata po dramatycznym upadku

09:57, 11.01.2021 Aleksandra Kuzioła
Skomentuj

Po trzynastu miesiącach od upadku w Klingenthal, w wyniku którego zerwał więzadła krzyżowe, do rywalizacji w Pucharze Świata powraca Thomas Aasen Markeng. Po dwóch zwycięstwach w zawodach cyklu Norges Cup Norweg dołączy w Zakopanem do reszty kadry narodowej.

Podczas konkursu w Klingenthal w grudniu 2019 roku Markeng zaliczył groźnie wyglądający upadek, który wykluczył go z rywalizacji na trzynaście miesięcy. W najbliższy weekend, po ponad rocznej przerwie, wraca do Pucharu Świata. - Droga powrotna miała lepsze i gorsze momenty. To były ciężkie godziny i nie mniej wymagające. Jednocześnie pouczające było zarówno lepsze poznanie ciała, jak i zadbanie o zdrowie z powrotem - komentował swoją wielomiesięczną rekonwalescencję.

Przez ostatnie miesiące Markeng oszczędzał swój organizm tak, aby nie robić nic, co mogłoby obciążać kolano. - Myślę, że dobrze wykorzystałem czas, a skoki są wystarczająco dobre. Teraz ekscytujące będzie sprawdzenie się na najwyższym poziomie z innymi - mówił Norweg. We współpracy z Alexandrem Stoecklem i lekarzem reprezentacji Guri Akasem Markeng wyznaczył plan powrotu. - Zajmuję się jednym weekendem i prowadzę ścisły dialog z Alexem i Gurim, jeśli chodzi o sposób treningu. W przyszłym roku są Igrzyska Olimpijskie i naprawdę chcę być ich częścią - mówił skoczek.

W miniony weekend po raz pierwszy od trzynastu miesięcy Markeng wziął udział w zawodach Norges Cup. W Vikersund dwukrotnie okazywał się najlepszy, wyraźnie pokonując resztę norweskiego zaplecza. - Weekend był bardzo miły. Byłem trochę podekscytowany przed sobotą, ale niezłe skoki dodały mi pewności siebie - komentował 20-latek. - Wtedy nadeszła wiadomość, że jadę do Zakopanego. Niezła weekendowa zmiana - mówił.

Na temat powrotu do Pucharu Świata swojego podopiecznego wypowiedział się również Alexander Stoeckl. - W ten weekend wygrał oba konkursy, skacząc powyżej 120 metrów. Oznacza to, że kolano się trzyma - mówił trener, dodając, że nie może doczekać się zobaczenia Markenga ponownie w akcji.

Poza Markengiem w Zakopanem Norwegię reprezentować będą Daniel Andre Tande, Robert Johansson, Halvor Egner Granerud, Johann Andre Forfang oraz Marius Lindvik.

Źródło: skiforbundet.no

(Aleksandra Kuzioła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%