PŚ w Lake Placid. Pierwsze zwycięstwo w karierze Lovro Kosa, szósty Zniszczoł

16:40, 10.02.2024 . Aktualizacja: 17:48, 10.02.2024
Skomentuj Screen Eurosport Screen Eurosport

Lovro Kos zwycieżył w sobotnim konkursie indywidualnym Pucharu Świata na skoczni Mackenzie Intervale Ski Jump (HS128) w Lake Placid. Reprezentant Słowenii w finale poszybował na 125 m, które zapewniło mu premierowy triumf. Najlepszy z reprezentantów Polski, Aleksander Zniszczoł zakończył ostatecznie zmagania na miejscu szóstym, awansując o szesnaście pozycji.

24-letni Lovro Kos sięgnął w Lake Placid po swoje pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze. Szósty na półmetku rywalizacji Słoweniec w finale uzyskał 125-metrową odległość, która pozwoliła mu na ostateczny triumf w sobotnim konkursie. Ze stratą zaledwie 0,8 pkt na drugim miejscu uplasował się Japończyk Ryoyu Kobayashi (122 m). Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Norwegii, Marius Lindvik (133 m).

Tuż za najlepszą trójką lokatę zajął Michael Hayboeck (123,5 m). Piąty finiszował kolejny z Austriaków, Daniel Huber (129 m). 129-metrowy skok Aleksandra Zniszczoła w drugiej serii zawodów spowodował, że Polak awansował aż o szesnaście pozycji i znów sklasyfikowany został w pierwszej dziesiątce. Siódmy był wicelider Pucharu Świata, Andreas Wellinger (121,5 m), a ósmy Giovanni Bresadola (129 m). Czołówkę uzupełnili dziewiąty Gregor Deschwanden (120,5 m) oraz dziesiąty Johann Andre Forfang (119,5 m).

Rezultaty Biało-Czerwonych

Na pierwszej serii konkursowej zmagania zakończyli trzydziesty czwarty Paweł Wąsek (110,5 m) oraz czterdziesty pierwszy Kamil Stoch (108 m). Miejsca premiowane awansem osiągnęli dziewiętnasty na półmetku Dawid Kubacki (121 m), dwudziesty Piotr Żyła (123 m) oraz dwudziesty drugi Aleksander Zniszczoł (116 m). Ostatecznie, to Aleksander Zniszczoł został najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski w sobotnich zawodach. O dwie lokaty awansował Dawid Kubacki (125 m), kończąc rywalizację na siedemnastym miejscu. Dwudziesty pierwszy z kolei finiszował Piotr Żyła (118,5 m).

Na godzinę 23:00 czasu polskiego zaplanowano w Lake Placid konkurs duetów. Jak ogłosił Thomas Thurnbichler, Polskę reprezentować będą: Dawid Kubacki oraz Aleksander Zniszczoł.