Zamknij

Kubacki był liderem, a potem odwołali konkurs. Jest komentarz skoczka

20:52, 17.01.2024 PAP Aktualizacja: 20:54, 17.01.2024
Skomentuj fot. PZN fot. PZN

"Piotrek Żyła zaczął przewidywać moje zwycięstwo, więc pewnie było bardzo blisko. Jednak tych zawodów nie udało się przeprowadzić. Trudno dyskutować z warunkami" - powiedział Dawid Kubacki po odwołanym ze względu na silny wiatr konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Szczyrku.

Kubacki prowadził w pierwszej serii po oddaniu skoków przez 40 zawodników. Kamil Stoch był trzeci, Piotr Żyła piąty, Paweł Wąsek dziewiąty, a Aleksander Zniszczoł 29. Jury przerwało jednak konkurs przed startem czołowej dziesiątki Pucharu Świata.

Kubacki komentuje odwołane zawody w Szczyrku

Kubacki uzyskał 98,5 m i 117,2 pkt, Stoch - 99 m i 116 pkt, Żyła - 99 m i 113,5 pkt, Wąsek - 95,5 m i 110,4 pkt, a Zniszczoł - 91 m i 97,5 pkt.

"Mielibyśmy najlepsze miejsca w sezonie, jednak zdrowie zawodników jest najważniejsze. Myślę, że finalnie to dobra decyzja, choć mógłbym się czuć pokrzywdzony" - ocenił skoczek.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 17.30. Wiatr od początku utrudniał przeprowadzenie konkursu. Skoki 40 zawodników zajęły niemal dwie godziny.

"Rzeczywiście ten wiatr był dość mocny. Sam tego doświadczyłem w swoim skoku. Musiałem walczyć z tym wiatrem" - oznajmił Kubacki w rozmowie z Eurosportem.

Kubackiemu falowały narty i był niestabilny w locie.

Szansa na najlepszy wynik

"To był bardzo mocny podmuch centralnie z boku skoczni. Przekręciło mnie w locie i zabrało narty, ale instynktownie udało mi się opanować sytuację i jeszcze wylądować telemarkiem oraz objąć prowadzenie, więc to było ciekawe. Wiedzieliśmy, że dzisiaj będzie trudno na skoczni i wiatr ma nam przeszkadzać" - wyjaśnił reprezentant Polski.

Polacy pierwszy raz w sezonie mieli okazję znaleźć się w czołowej dziesiątce zawodów Pucharu Świata.

"Te skoki były naprawdę fajne. Zarówno ten treningowy, jak i w pierwszej serii. Będę chciał wyciągnąć pozytywy z tego dnia. Czuję, że to zaczyna działać coraz lepiej" - podsumował Kubacki.

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%