Zamknij

Pech mistrzyni ubiegłego sezonu. Pinkelnig kontuzjowana

22:13, 16.11.2023 Maciej Tryboń Aktualizacja: 22:13, 16.11.2023
Skomentuj

2 grudnia w Lillehammer odbędzie się inauguracyjny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. W Norwegii nie zobaczymy Evy Pinkelnig. Zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zmaga się z bólem kolan i nie che ryzykować groźniejszej kontuzji.

Screen - Eurosport

Eva Pinkelnig  nie wystartuje w pierwszych w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w Lillehammer. 35- latka zdecydowała się odpuścić konkursy inaugurujące sezon mimo doskonałej formy, jakie prezentowała podczas ostatnich sesji treningowych. Od pewnego czasu zawodniczkę z Vorlarlbergu zaczęły dręczyć bóle kolan.

Kontuzja mistrzyni ubiegłej zimy

Austriaczka poddała się badaniom, które jednak niczego nie wykazały. Jednak z racji przebytych wcześniej kontuzji Pinkelnig nie chce ryzykować swoim zdrowiem.

- Nie skacze się, kiedy boli - mówi doświadczona zawodniczka.

Jak zapewnia austriacka mistrzyni, chce ona wykorzystać ten czas na regenerację. Skoczkini narciarska planuje powrócić do rywalizacji podczas drugiego weekendu Pucharu Świata. Między zawodami w Norwegii, a Szwajcarii będzie aż dwa tygodnie przerwy, które mają sprawić, że w Engelbergu zobaczymy Eve Pinkelnig w najwyższej formie.

Źródło: kurier.at

(Maciej Tryboń)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%