Zamknij

Trzęsienie ziemi w niemieckich skokach. Trener kadry zrezygnował tuż przed sezonem

14:19, 15.11.2023 Mateusz Król Aktualizacja: 14:24, 15.11.2023
Skomentuj

To absolutny szok dla niemieckiej opinii publicznej. Dwa i pół tygodnia przed rozpoczęciem sezonu Pucharu Świata niemiecka kadra skoków narciarskich kobiet pozostaje bez trenera narodowego. Maximilian Mechler nieoczekiwanie złożył rezygnację ze stanowiska.

Skoczkinie narciarskie są na ostatniej prostej w przygotowaniach do Pucharu Świata. Dlatego wszystkich zaskoczyło oświadczenie kadrowe Niemieckiego Związku Narciarskiego (DSV) o rezygnacji Mechlera. Federacja nie przedstawiła następcy, dlatego jego dotychczasowy asystent Thomas Juffinger przejmie tymczasowo opiekę nad zespołem.

Mechler nie potrafił dotrzeć do drużyny

- Praca z tym zespołem przez te lata dawała mi wiele radości - powiedział były już trener reprezentacji narodowej, podsumowując swój czas na stanowisku, a także tak komentując powody swojej decyzji. - W ciągu ostatnich kilku tygodni zdałem sobie sprawę, że nie docieram już do drużyny w sposób, w jaki potrzebowałem, aby osiągnąć sukcesy w przyszłości. Chociaż żałuję, że moja rezygnacja nastąpiła w takim momencie, jestem głęboko przekonany, że jest to właściwy, logiczny krok - stwiedził Mechler.

Maximilian Mechler przejął stanowisko trenera reprezentacji kobiet od Andreasa Bauera w kwietniu 2021 roku. Jego kadencja trwała tylko dobre 19 miesięcy, ale była niezwykle udana. W pierwszym sezonie pod jego okiem Katharina Schmid (wówczas jeszcze pod panieńskim nazwiskiem Althaus) wywalczyła w Pekinie srebrny medal IO, zwyciężyła także w zawodach Pucharu Świata w Lillehammer i zdobyła cztery drugie i trzy trzecie miejsca na podium.

Latem 2022 roku Selina Freitag także po raz pierwszy wskoczyła na podium w Klingenthal, zajmując trzecie miejsce, co w Pucharze Świata 2022/2023 powtórzyła jeszcze trzykrotnie. Schmid z kolei wygrała nawet siedem konkursów, a w czterech kolejnych stawała na podium, co zapewniło jej najlepsze drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Najważniejszym momentem kadencji Mechlera miały być Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w Planicy. Tam Katharina Schmid zdobyła złoto na skoczni normalnej i powtórzyła ten triumf zarówno w drużynie, jak i w drużynie mieszanej.

"W przyszłości Max będzie wspierał męskie drużyny juniorskie. W ten sposób zapewniamy wartościowy transfer know-how w systemie" - zapowiedział Horst Huettel, dyrektor sportowy niemieckich skoków i kombinacji norweskiej.

Źródło: Skispringen.com

 

 

 

 

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%