Zamknij

LGP w Hinzenbach. Kubacki przed Wellingerem w kwalifikacjach

14:30, 01.10.2023 Agnieszka Bartmańska Aktualizacja: 14:50, 01.10.2023
Skomentuj

Dawid Kubacki zwyciężył w kwalifikacjach do niedzielnych zawodów Letniego Grand Prix na Aigner-Schanze (HS90) w Hinzenbach. Reprezentant Polski poszybował na 90 m, co pozwoliło wyprzedzić mu Niemca Andreasa Wellingera i Szwajcara Gregora Deschwandena. Awans do konkursu wywalczyła również pozostała czwórka Biało-Czerwonych.

fot. Tomasz Markowski

Dawid Kubacki okazał się najlepszym zawodnikiem w niedzielnych kwalifikacjach do kolejnego konkursu LGP w Hinzenbach. Reprezentantowi Polski zmierzeono 90 m odległości, które pozwoliły mu pokonać lądującego dwa metry bliżej Niemca Andreasa Wellingera i trzeciego Szwajcara Gregora Deschwandena (85,5 m). 

Tuż za podium uplasował się Stephan Leyhe. Piąty był Kilian Peier, który dzieli tę pozycję z liderem klasyfikacji generalnej letnich zmagań, Władmirem Zografskim. Siódmą lokatę zajął Danił Wasiljew. Na ósmym miejscu sklasyfikowany został Philipp Raimund, a na dziewiątym Ziga Jelar. Czołową dziesiątkę zamknął kolejny z Biało-Czerwonych, Piotr Żyła (84,5 m).

Komplet Polaków z awansem

W niedzielnym konkursie wystąpi cała piątka startujących w Hinzenbach reprezentantów Polski. Oprócz zawodników uplasowanych w czołowej dziesiątce, zaprezentują się: dwudziesty szósty w kwalifikacjach Kacper Juroszek (83 m), dwudziesty siódmy Paweł Wąsek (82,5 m) oraz trzydziesty piąty Aleksander Zniszczoł (79,5 m).

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

(Agnieszka Bartmańska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%