Zamknij

LGP w Hinzenbach. Dziś drugi dzień zmagań. Czy Zografski weźmie rewanż? (lista startowa kwalifikacji)

09:16, 01.10.2023 Jarosław Gracka Aktualizacja: 09:16, 01.10.2023
Skomentuj

Dziś drugi dzień rywalizacji w Letnim Grand Prix w Hinzenbach. O 13.30 zawodnicy staną do kwalifikacji, zaś na 14:45 zapowiedziano pierwszą serię konkursową. Na starcie stanie 55 zawodników. Wśród nich zobaczymy pięciu Polaków.

Screen- TVP Sport

Czy Bułgar weźmie rewanż?

Omawianie listy startowej kwalifikacji zaczniemy od końca. Czyli od lidera LGP - Bułgara Władimira Zografskiego. Wczoraj fatalnie wypadł w kwalifikacjach i nie wszedł w ogóle do konkursu. Tym samym depczący mu po piętach Szwajcar Gregor Deschwanden zmniejszył swoją stratę do niego raptem do 54 punktów. Nie jest to bezpieczna przewaga na dwa konkursy przed końcem. Między tymi dwoma zawodnikami odbędzie się walka o zwycięstwo w cyklu. Trzeci bowiem w klasyfikacji LGP Japończyk Ren Nikaido ma tylko matematyczne szanse niczym polska reprezentacja piłkarska na bezpośredni awans do EURO 2024.

Niemieccy faworyci

Niemniej nie wśród liderów klasyfikacji LGP należy szukać faworytów do zwycięstwa. Wczoraj ze świetnej strony pokazali się reprezentanci gospodarzy - Andreas Wellinger i Stephan Leyhe. Podobnie jak Austriacy Daniel Tschofenig, Jan Hoerl i Stefan Kraft. Wśrod nich należy szukać faworytów do zwycięstwa i dzisiej.

Pięciu Polaków na starcie

Wczoraj też bardzo dobrze wypadli Polacy. Dawid Kubacki (dziś nr 44) był ósmy, zaś Piotr Żyła (nr 52) - dziesiąty. Poza tą dwójką zobaczymy jeszcze trzech naszych reprezentantów. To kolejno Paweł Wąsek (nr 20), Kacper Juroszek (nr 36) i Aleksander Zniszczoł (nr 51). Łącznie wystartuje 55. zawodników z szenastu krajów.

lista startowa kwalifikacji

źródło: wiadomość własna

(Jarosław Gracka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%