Zamknij

LGP w Hinzenbach. Kubacki i spółka wracają do rywalizacji. Dziś kwalifikacje i konkurs

10:27, 30.09.2023 Anna Felska Aktualizacja: 10:27, 30.09.2023
Skomentuj

Przed nami dwa ostatnie weekendy z Letnim Grand Prix. Na początek na skoczków czekają dwa konkursy w austriackim Hinzenbach. Już dzisiaj treningi, kwalifikacje i pierwszy konkurs na obiekcie HS90. 

fot. M. Król

Powrót najlepszych skoczków do rywalizacji

To już tradycja, że podczas konkursów w Hinzenbach i Klingenthal, można zobaczyć najlepszych skoczków minionej zimy. Na starcie pojawia się czołówka, która nie startowała w poprzednich konkursach. Tym razem na pewno nie zobaczymy Kamila Stocha, który z powodu choroby nie udał się do Austrii. Wśród Polaków zobaczymy: Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Pawła Wąska, Aleksandra Zniszczoła i Kacpra Juroszka. To właśnie Dawid Kubacki w konkursach w HInzenbach zwyciężał najwięcej razy - aż trzykrotnie w 2017, 2019 i 2022 roku. Dwie wygrane ma na koncie także Maciej Kot, co daje Polakom największą liczbę zwycięstw na tej skoczni.

Sobotnią serię treningową zaplanowano na godz. 13:45. Godzinę później mają rozpocząć się kwalifikacje. Natomiast o 16:00 wystartuje pierwsza seria konkursowa. Na liście startowej treningów i kwalifikacji pojawiło się 59. zawodników. 

Lista startowa

Źródło: informacja własna 

(Anna Felska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%