TCS w Innsbrucku. Dawid Kubacki najlepszy! Granerud za nim. Stoch w TOP5

15:23, 04.01.2023 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 15:49, 04.01.2023

Dawid Kubacki wygrał trzeci konkurs w ramach 71. Turnieju Czterech Skoczni. Tym razem to on był najlepszy, a nie Halvor Granerud, który po niesamowitym skoku w serii finałowej zajął drugie miejsce. Trzeci był Anze Lanisek, piąty zaś Kamil Stoch.

screen - Eurosport

Austriacka część Turnieju Czterech Skoczni rozpoczęła się świetnie dla polskiej ekipy. Triumf odniósł lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Dawid Kubacki. 32-latek szczególnie w pierwszej serii zaprezentował się wyśmienicie - z niższej belki skoczył 127 metrów i miał notę 137,4 punktu. Drugi Anze Lanisek tracił do niego blisko 7 pkt.

Dopiero szósty był Halvor Egner Granerud ze stratą 12,8 punktu do Dawida. Norweg jednak zaatakował w rundzie finałowej. Po niesamowitej próbie na 133 metr zmniejszył dystans punktowy do podopiecznego Thomasa Turnbichlera do 3,5 oczek. Niemniej to Polak cieszył się z odniesienia piątego zwycięstwa w sezonie.

Kubacki utrzymał prowadzenie

Drugi był Granerud, a podium uzupełnił Anze Lanisek. Słoweniec zanotował stratę 6,4 punktu. Czwarte miejsce zajął Stefan Kraft, a piąte, najlepsze tej zimy, Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski w połowie zmagań plasował się na pozycji dającej miejsce na podium. Skoczył 127 metrów i był klasyfikowany na trzeciej lokacie. W drugiej serii wylądował sześć metrów bliżej i spadł na wciąż świetną piątą pozycję.

Szósty był Marius Lindvik, siódmy Michael Hayboeck, ósmy Daniel Tschofenig, a dziewiąty Jan Hoerl. Dziesiątkę zamknął Piotr Żyła, który w Innsbrucku nie spisywał się tak dobrze jak na przestrzeni całego sezonu - zarówno podczas treningów, kwalifikacji jak i serii próbnej. Dwudzieste miejsce zajął czwarty z biało-czerwonych zawodników Paweł Wąsek.