Zamknij

MP w Wiśle. Pogoda wypaczyła wyniki treningu. Problemy Stocha i Wąska

16:17, 22.12.2022 Łukasz Serba Aktualizacja: 16:55, 22.12.2022
Skomentuj

Za nami seria treningowa przed mistrzostwami Polski na skoczni im. Adama Małysza (HS 134). Rywalizacja w Wiśle miała jednak kuriozalny przebieg. Silnie wiejący wiatr miał znaczący wpływ na układ wyników. Ofiarami kapryśnej aury byli m.in. Paweł Wąsek oraz Kamil Stoch. Wygrał Aleksander Zniszczoł.

fot. sportsinwinter.pl

Loteryjny trening

Zniszczoł uzyskał 126 m z 10. belki startowej. Z racji sprzyjających warunków wietrznych objęto mu aż czternaście punktów. W czołowej trójce znaleźli się jeszcze Stefan Hula (124,5 m; 10.belka) oraz Jan Habdas (125,5 m; 10. belka). Wspomniana dwójka również oddała skoki przy silnym wietrze pod narty. Czwarty był Tomasz Pilch (124 m; 12. belka) a piąty Jakub Wolny (128 m; 12. belka). Dopiero szósty był Piotr Żyła. Wiślanin uzyskał zaledwie 108,5 m z 8. belki startowej. Podopieczny Thomasa Thurnbichlera otrzymał jednak dodatnie punkty za swoją próbę.

Z problemami zmagali się również pozostali członkowie kadry A. Dopiero trzynasty był Kamil Stoch (97 m; 8.belka). 35-latek, podobnie jak Żyła, skakał jednak przy wietrze w plecy. Chwile grozy przeżył za to Paweł Wąsek, który zakończył swój lot na odległości 74,5 m. Ze swojej próby zrezygnował Dawid Kubacki

Będzie bojkot?

Według informacji obecnego na miejscu Michała Chmielewskiego z TVP Sport, warunki są bardzo niekorzystne. Trener Thomas Thurnbichler rozważa nawet wycofanie swoich najlepszych zawodników z rywalizacji w obawie o ich bezpieczeństwo. Przypomnijmy, że Wąsek w przeszłości na skoczni w Wiśle doznał groźnie wyglądającego upadku jako przedskoczek.

❗️Paweł Wasek z ogromnymi problemami w locie na treningu w #Wisła - ledwo uratował się przed upadkiem, Thomas Thurnbichler wściekły. Niestety, prognozy się sprawdzają, wieje w twarz szalenie mocno. W Zakopanem było tak samo. #skijumping

- Michał Chmielewski (@chmiielewski) December 22, 2022

Paweł Wąsek górą w serii próbnej

Mimo trudnych warunków pogodowych zdecydowano się na rozegranie serii próbnej, która zastąpiła kwalifikacje. Po nieudanym skoku treningowym bardzo szybko zrehabilitował się Paweł Wąsek. Skoczek z Ustronia uzyskał 131,5 m z 12. belki. Drugi Piotr Żyła (127,5 m; 10.belka) a trzeci Kamil Stoch (120 m; 10. belka). Trzykrotny mistrz olimpijski swoją próbę oddał przy minimalnym (-0,9 pkt) wietrze pod narty. Wspomniana dwójka z kolei miała odjęte odpowiednio 9.2 oraz 10,4 pkt. Kolejne lokaty zajęli Maciej Kot (126 m; 12.belka), Jakub Wolny (125,5 m; 12. belka) oraz Stefan Hula (121 m; 12. belka). Skoku po raz kolejny nie oddał Dawid Kubacki.

Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 17. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami o medale powalczą tylko mężczyźni.

źródło: informacja własna/twitter

(Łukasz Serba)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%