LGP w Rasnovie. Paweł Wąsek na drugim miejscu. Niespodziewany triumf

16:28, 17.09.2022 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 16:59, 17.09.2022

Paweł Wąsek zajął drugie miejsce w konkursie indywidualnym w ramach Letniego Grand Prix. W czołowej dziesiątce uplasował się też drugi z Polaków Stefan Hula. Niespodziewany triumf odniósł Japończyk Ren Nikaido.

Rem Nikaido odniósł życiowy sukces w sobotnim konkursie indywidualnym. Japończyk wywalczył triumf zaliczany do klasyfikacji Letniego Grand Prix. 21-latek pokazywał tego lata dobrą dyspozycję, jednak miejsca na podium zdobywał w zawodach niższej rangi. Tym razem miał okazję pokonać skoczków, którzy w zimie będą rywalizowali w Pucharze Świata.

Polskich kibiców może cieszyć bardzo dobra postawa Pawła Wąska. Podopieczny Thomasa Turnbichlera na półmetku zmagań zajmował siódme miejsce po próbie na odległość 96 metrów. W serii finałowej Wąsek skutecznie zaatakował lokatę na podium. Przeskoczył obiekt w Rasnovie (HS97), lądując na 99,5 metrze. Tym samym uplasował się na drugiej pozycji ze stratą tylko 0,9 punktu do Nikaido.

Podium dla Bułgara i problemy Austriaka

Czołową trójkę uzupełnił Vladimir Zografski. Bułgar trenujący z Grzegorzem Sobczykiem był liderem po pierwszej serii. Jego druga próba nie była już jednak tak udana (100 m w 1., 91,5 m w 2 skoku). Na belce startowej decydującej rywalizacji nie pojawił się Daniel Huber, który mógł się włączyć do walki o zwycięstwo. - Rozmawiałem z Danielem Huberem. Zrezygnował z finałowego skoku z powodu bólu kolana. Nie chciał ryzykować skokiem w Letnim Grand Prix. Po powrocie do kraju przejdzie badania - napisał na Twitterze dziennikarz Skijumping.pl, Dominik Formela.

Rozmawiałem z Danielem Huberem ??. Zrezygnował z finałowego skoku z powodu bólu kolana. Nie chciał ryzykować skokiem w Letnim Grand Prix. Po powrocie do kraju przejdzie badania.#skijumpingfamily @Skijumpingpl

- Dominik Formela (@DominikFormela) September 17, 2022

W czołowej szóstce zawody w Rumunii ukończył drugi z Polaków Stefan Hula. Polak w pierwszej serii uzyskał odległość 97,5 metra, w drugiej zaś lądował dwa metry bliżej.