Zamknij

FIS Cup we Frenstacie. Premierowe zwycięstwo Fuchsa. Dwóch Polaków z punktami

18:23, 12.08.2022 Aleksandra Kuzioła Aktualizacja: 20:40, 12.08.2022
Skomentuj

Eric Fuchs triumfował w inaugurujących sezon FIS Cup zawodach w czeskim Frenstacie. Dla Niemca to pierwsze w karierze zwycięstwo w konkursie tej rangi. W czołowej trzydziestce uplasowało się dwóch reprezentantów Polski.

fot. Tomasz Markowski

Dwóch Polaków z punktami

Na półmetku rywalizacji liderem konkursu był Eric Fuchs. Po skoku na 99,5 metra niemiecki skoczek miał 0,4 punktu przewagi nad zajmującym drugą lokatę Jannim Reisenauerem, który wylądował trzy metry bliżej. Wirtualne podium uzupełniał Mark Hafnar (99,5 m). Na kolejnych lokatach plasowali się Andre Fussenegger, Peter Resinger i Matija Vidic. Siódmy był najwyżej sklasyfikowany z reprezentantów gospodarzy, Radek Rydl. Czołową dziesiątkę uzupełniali Jernej Presecnik, Maximilian Lienher oraz Mika Schwann.

Do drugiej rundy awansowali dwaj reprezentanci Polski. Po pierwszej serii dwunastą lokatę zajmował Marcin Wróbel, a osiemnasty był Szymon Jojko. Na 31. pozycji rywalizację zakończył Wiktor Szozda, 33. był Klemens Joniak, 34. Adam Niżnik, 36. Szymon Zapotoczny, 38. Tymoteusz Amilkiewicz, 39. Jakub Wisełka, a 43. Arkadiusz Jojko.

Zwycięstwo Fuchsa

Fuchs (105,5 m) utrzymał miejsce zajmowane po pierwszej serii i powiększył przewagę nad drugim zawodnikiem do 4,3 punktu. Dla niemieckiego zawodnika to pierwsze w karierze podium w zawodach skokowej trzeciej ligi. Podium pierwszego konkursu we Frenstacie uzupełnili Janni Reisenauer (103,5 m) oraz Jernej Presecnik (101 m). Czwarty był Mika Schwann, piąty Andre Fussenegger, a szósty Matija Vidic. Siódmą lokatę zajął Radek Rydl. W pierwszej dziesiątce uplasowali się także Simon Spiewok, Maksim Bartolj i Mark Hafnar.

Polacy nie utrzymali zajmowanych na półmetku pozycji. Marcin Wróbel zakończył rywalizację na miejscu osiemnastym, a Szymon Jojko finalnie był 26.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

(Aleksandra Kuzioła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%