Zamknij

Kamil Stoch ocenił trenera Thurnbichlera. "Nie ma dystansu i barier, to przyszło naturalnie"

15:02, 11.08.2022 Łukasz Serba
Skomentuj

Minęły już cztery miesiące, odkąd Thomas Thurnbichler objął stery reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Dotychczasowa współpraca z austriackim szkoleniowcem układa się fantastyczne, czego dowodem były m.in. słowa Kamila Stocha skierowane pod adresem Tyrolczyka. - Panuje świetna atmosfera, wszyscy są zmotywowani i gotowi do działania. Pierwsze treningi pokazały, że trener jest idealną osobą na to miejsce - przyznał w rozmowie na kanale Youtube firmy Atlas.

fot. Tomasz Markowski

Stoch o Thurnbichlerze: " Jest idealną osobą na to miejsce"

Skoczek z Zębu w wywiadzie z Natalią Maślanką z firmy Atlas skomentował pierwsze miesiące pracy z Thomasem Thurnbichlerem.

- Po pierwszych spotkaniach online wlało się we mnie dużo optymizmu. Teraz to wygląda super. Mamy bardzo dobry sztab szkoleniowy. Pracuję w grupie ludzi, która wie, co i w jaki sposób chce osiągnąć. Panuje świetna atmosfera, wszyscy są zmotywowani i gotowi do działania. Pierwsze treningi pokazały, że trener jest idealną osobą na to miejsce. Dobra atmosfera to poczucie bezpieczeństwa i wewnętrzna siła napędowa. Wiemy, że wszystko jest w porządku i możemy iść na całość w swoich działaniach. Mamy większą wiarę ku temu, że te działania przyniosą zamierzony skutek - ocenił Stoch.

Mała różnica wieku nie ma żadnego znaczenia

- Każdy trener, z którym miałem okazję pracować, miał coś swojego. W tym cechy charakteru, które wyróżniały go na tle innych osób. A do tego system pracy i komunikacji z innymi ludźmi. Z niektórymi musiałem docierać się dłużej i znajdować wspólny język. Z innymi przychodziło mi to bardzo łatwo. Cieszę się, że z obecnym trenerem przyszło to od razu. Dużym plusem jego wieku jest młodzieżowy sposób porozumiewania się. Nie ma dystansu i barier, to przyszło naturalnie. Zaskoczył mnie jego stopień pewności siebie i sposób komunikowania swoich założeń, celów oraz oczekiwań. Wszyscy to akceptują i dostosowują się do tego. Wiemy, że trener jest w naszym wieku, ale to on jest naszym szefem - podkreślił trzykrotny mistrz olimpijski.

Wyniki mówią same za siebie

Polscy skoczkowie od początku lata imponują formą, czego dowodem była m.in. zdominowana przez Biało - Czerwonych lipcowa rywalizacja w Wiśle w ramach Letniego Grand Prix. Na najwyższym stopniu podium beskidzkich konkursów stawali Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch. Ponadto, na trzecim miejscu niedzielne zawody ukończył Jakub Wolny.

Przypomnijmy, że 33- letni Thomas Thurnbichler został trenerem reprezentacji Polski w skokach narciarskich 5 kwietnia. Jego sztab tworzą m.in. specjalista od neurocoachingu - Mark Noelke, a także Matthias Hafele, Krzysztof Miętus, fizjoterapeuta Łukasz Gębala oraz serwismeni - Kacper oraz Kamil Skrobotowie. Dodajmy, że w skład kadry A wchodzą: Kamil Stoch, Dawid Kubacki Piotr Żyła, Jakub Wolny oraz Paweł Wąsek.

źródło: youtube.com/atlas

(Łukasz Serba)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%