MŚJ w Zakopanem. Złoto dla Austriaków, Polacy w TOP 5

20:01, 05.03.2022 Julian Cieślak Aktualizacja: 20:25, 05.03.2022

Reprezentanci Austrii drużynowymi mistrzami świata juniorów w skokach narciarskich. Medale w Zakopanem zdobyli także Norwegowie i Niemcy. Polacy zakończyli rywalizację na piątym miejscu.

Po pierwszej serii zmagań na Średniej Krokwi z notą wynoszącą 517,2 punktu prowadzili Austriacy. Podium uzupełniali Norwegowie i Niemcy, natomiast polscy skoczkowie plasowali się na piątej pozycji.

Po ośmiu skokach pierwszą lokatę utrzymali Austriacy (1038,5 pkt), w szeregach których wystąpili David Haagen, Markus Mueller, Jonas Schuster i Daniel Tschofenig. Srebro padło łupem Norwegów (Adrian Thon Gundersrud, Johannes Aardal, Sindre Ulven Joergensen, Iver Olaussen; 982,7 pkt), a brąz wywalczyli Niemcy (Finn Braun, Ben Bayer, Simon Spiewok, Luca Geyer; 963 pkt).

Tuż za podium sklasyfikowani zostali Słoweńcy. Piąte miejsce utrzymali Polacy, w składzie: Tymoteusz Amilkiewicz, Adam Niżnik, Arkadiusz Jojko, Jan Habdas. Szóstą pozycję zajęli Japończycy, siódmą - Czesi, z kolei ósma lokata przypadła reprezentantom Finlandii.