Zamknij

Poradnik kibica przed Pucharem Świata w Wiśle 2018

16:18, 12.11.2018 Agnieszka Białek
Skomentuj

Najlepsi skoczkowie narciarscy już w najbliższy weekend rozpoczną zmagania o Kryształową Kulę w sezonie 2018/2019. Inauguracyjny konkurs odbędzie się w Wiśle. Dla wszystkich kibiców, wybierających się dopingować skoczków na żywo, przygotowaliśmy nasz coroczny praktyczny przewodnik z ważnymi informacjami, które należy pamiętać aby kibicować bezpiecznie. Przygodę z Pucharem Świata w Wiśle czas zacząć!

Wisła - miasto położone w województwie Śląskim, będzie gościć po raz siódmy najlepszych skoczków świata w ramach zawodów z cyklu Pucharu Świata. Po raz drugi na skoczni im. Adama Małysza odbędzie się inauguracja tych prestiżowych konkursów. Samo miasto jest również bardzo dobrze przygotowane na przyjazd wiernych kibiców tego sportu. Posiada ono liczną bazę noclegową na każdą kieszeń. Oprócz tego w okolicy rynku, a także w drodze na  sam obiekt w Wiśle - Malince, są restauracje i bary, w których możemy spróbować lokalne specjały, a także po prostu dobrze się najeść przed intensywnym kibicowaniem. Do Wisły, oprócz dojazdu samochodem, można się dostać koleją i autobusami od strony Katowic. Kibice w tym zakresie nie powinni mieć problemów z dotarciem. Oprócz powyższych, władze miasta postanowiły na placu Hoffa utworzyć strefę kibica, w której będzie można obejrzeć zawody na telebimie oraz uczestniczyć w wieczornej dyskotece. Wstęp będzie bezpłatny. Zanim jednak skupimy się na szczegółach strefy kibica, zapraszamy na praktyczny przewodnik dla osób wybierających się na skocznie.

Co musimy zabrać?

 1. Bilet uprawniający nas do wejścia na dany sektor -  UWAGA! Bilet musi być w nienaruszonym stanie (tzn. nie może być naruszony, w częściach, połamany). W przeciwnym razie posiadacz takiego biletu nie będzie wpuszczony na teren obiektu! Na teren skoczni możemy wejść tylko raz!
 2. Dokument tożsamości ze zdjęciem - Będzie nam on potrzebny do ewentualnego zidentyfikowania nas. Organizator prosi również o malowanie twarzy w barwy narodowe w taki sposób, aby identyfikacja na podstawie dokumentu była możliwa.

Co możemy wnieść?

 1. Flagę narodową z plastikowym uchwytem
 2. Termos z ciepłym napojem (kawa, herbata) - Ochrona może sprawdzić zawartość termosu, żeby wykluczyć obecność alkoholu w środku.
 3. Aparat fotograficzny bez wymiennej optyki i lustrzanki bez teleobiektywów
 4. Biało - czerwone barwy! - Czapki, szaliki, flagi i inne biało-czerwone gadżety są dozwolone i mile widziane. Wiślańską tradycją są również trąbki. Weźcie koniecznie!

Czego wnieść nie możemy?

 1. Materiały wybuchowe, wyroby pirotechniczne (petardy, zimne ognie, race, pochodnie itp.), materiały pożarowo niebezpieczne
 2. Przedmioty mogące zagrozić życiu lub zdrowiu ludzkiemu (kije basebolowe, metalowe rurki, noże itp.)
 3. Napoje w opakowaniach plastikowych i kartonowych powyżej 0,2l
 4. Napoje w puszkach
 5. Napoje w opakowaniach szklanych
 6. Środki odurzające oraz substancje psychotropowe
 7. Napoje alkoholowe - Na terenie skoczni w strefach gastronomicznych zostanie uruchomiona sprzedaż piwa. Ochrona, jeżeli znajdzie alkohol w Państwa torbach to automatycznie go wyrzuci. Rok rocznie służby te mogą spokojnie otworzyć sklep monopolowy po jednym dniu zawodów. Na rozgrzanie, na skoczni proponuje herbatkę, a alkohol po zawodach.
 8. Flagi z uchwytami drewnianymi i metalowymi
 9. Zabrania się okrzyków prowokujących lub nawołujących do zakłócenia porządku i bezpieczeństwa, mogących stanowić zarzewie konfliktu, obraźliwych lub poniżających inne osoby z uwagi na ich płeć, rasę, wyznanie, wiek, przekonania lub z jakiegokolwiek innego powodu
 10. Zabrania się niszczenia tablic informacyjnych, koszy na śmieci, ławek oraz wszelkich innych obiektów i mienia, a także samowolnego przemieszczania urządzeń i mienia znajdującego się na terenie imprezy oraz wzniecania ognia
 11. Aparaty fotograficzne z wymienną optyka ( np. tzw."lustrzanki") - Bez teleobiektywów, statywów i różnych gadżetów kibice spokojnie wejdą na obiekt z lustrzanką z podstawowym obiektywem.

Kibice, którzy nie będą stosować się do postanowień zawartych w regulaminach imprez, zostaną usunięci ze skoczni.

Regulamin Imprezy Masowej Wisła

Regulamin Organizatora

Program zawodów

Piątek, 16 listopada 2018 - TRENINGI I KWALIFIKACJE

11:00 - odprawa kierowników drużyn

16:00 - trening oficjalny - 2 serie

18:00 - kwalifikacje

19:30 - ceremonia wręczenia numerów startowych najlepszej "10" - Plac Hoffa (Strefa Kibica)

Sobota, 17 listopada 2018 - KONKURS DRUŻYNOWY

15:00 - seria próbna

16:00 - 1. seria konkursowa

              seria finałowa

              ceremonia rozdania nagród

Niedziela, 18 listopada 2018 - KONKURS INDYWIDUALNY

14:00 - seria próbna

15:00 - 1. seria konkursowa

              seria finałowa

              ceremonia rozdania nagród

Otwarcie bram skoczni: 13:30 (sobota i niedziela)

Parkingi:

Wisła:

- od strony centrum miasta: 

P-1" Parkingi przy ul. Malinka w sąsiedztwie skoczni po obu stronach drogi - łącznie 250 samochodów os.

P-1. Parking przy ul. Wyzwolenia (rejon wyciągu narciarskiego "Nowa Osada") - 300

samochodów osobowych - częściowo może być zajęty przez narciarzy

P-3. Parking przy ul. Wyzwolenia (poniżej DW "Rymer") - 50 samochodów osobowych

P-4. Parking w rejonie Karczmy Beskidzkiej

P-5. Parking przy ul. Wyzwolenia ("Jonidło") -  300 samochodów osobowych

- od strony Szczyrku:

P-6.Parking przy ul. Malinczanów - 100 samochodów osobowych

P-7. Parking przy ul. Malinka (za skocznią) - 100 samochodów osobowych - częściowo zajęty przez pojazdy organizatora

P-8. Parking w rejonie restauracji Malinówka

P-10. Parking przy SP nr 3 w Wiśle Malince - 80 samochodów osobowych

P-11. Parking przy ul. Malinka (rejon wyciągu narciarskiego "Klepki") - 200 samochodów

osobowych

P-12. Parking przy ul. Malinka (rejon wyciągu narciarskiego "Cieńków") - 200 samochodów

osobowych - częściowo może być zajęty przez narciarzy

- parkingi na terenie Wisły Czarne dla autobusów:

P-13. Parking przy ul. Czarne w rejonie PTTK - 20 autobusów

P-14. Parking przy ul. Czarne - 10 autobusów

P-15. Parking przy ul. Czarne - 20 autobusów

P-16. Parking przy ul. Czarna Wisełka - 15 autobusów

Ruch na ulicy Wyzwolenia będzie odbywał się wahadłowo. Jeden pas jezdni w trakcie zawodów jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla ruchu pieszych. Policja będzie kierować w tym miejscu ruchem. Szczegółową mapę znajdziecie tutaj.

Kilka praktycznych porad...

Ubierzmy się ciepło! - W tym roku synoptycy zapowiadają jak na razie temperaturę na plusie, mogącą m nocy spaść poniżej zera. Niestety, z prognoz możemy wyczytać również, że podczas niedzielnego konkursu indywidualnego mogą pojawić się opady deszczu. Także, dobrą kurtkę nieprzemakalną i ciepłą powinien mieć każdy kibic.

Skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle Malince jest dosyć trudna do rozwiązana logistycznie. Jeżeli ktoś ma nocleg w centrum Wisły, to musi się liczyć z tym, że skocznia jest położona w dolinie (Malinka), której odległość wynosi ok. 4 km. Ponieważ tylko jedna droga prowadzi na obiekt (droga wojewódzka nr 942) kierowcy, którzy zdecydują się przyjechać samochodem i zostawić go na parkingu blisko skoczni, muszą liczyć się z tym, że policja może zamknąć ruch dla pojazdów dopóki kibice nie zejdą z drogi po zakończonych zawodach.

Zabierzmy ze sobą barwy narodowe! Niech skocznia im. Adama Małysza będzie Biało-czerwona. Uczcijmy tym samym 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez państwo polskie.

Strefa Kibica

Ci, co nie będą mogli zobaczyć kwalifikacji i zawodów na żywo, miasto Wisła przygotowało na placu Hoffa strefę kibica, która swoją działalność rozpocznie już w piątek 16 listopada. Oprócz transmisji treningów i kwalifikacji na żywo z komentarzem Krzysztofa Głombowicza i Adama Ciślara, wszyscy kibice są zaproszeni na godz. 19:30, gdzie odbędzie się uroczyste wręczenie numerów startowych dla najlepszej dziesiątki klasyfikacji minionego Pucharu Świata. Jak doskonale wiemy, w zeszłym sezonie dominował i dzielił na skoczniach świata Kamil Stoch, którego obecność na pewno nie zabraknie. Z polskich zawodników, będzie można również zobaczyć Dawida Kubackiego oraz zagranicznych skoczków tj.: Stefan Kraft, Daniel Andre Tande, czy Richard Freitag. Po prezentacji najlepszej dziesiątki minionego Pucharu Świata przyjdzie pora na rozgrzewkę w śpiewie kibiców przed zawodami. Następnie zabawę dyskotekową na placu Hoffa rozkręci DJ Goldi. W sobotę rano na skoczniach narciarskich w centrum Wisły od godz. 10:00 będzie odbywał się konkurs "Silesia Cup", w którym będzie można obejrzeć skoki naszych najmłodszych zawodników. Od godz. 15:00 na placu Hoffa ponownie rozpocznie się transmisja serii próbnej i konkursu drużynowego. Po zawodach przewidziany jest mistrzowski pokaz drinków oraz zabawa przy rytmach muzyki zaserwowanych od DJ Mattheo da funk. W niedziele strefa kibica otworzy swoje bramy o godz. 13:00. Po konkursie indywidualnym odbędzie się impreza z cyklu "after po naszymu" przy dźwiękach grupy Chwaściu & New Concept. Wstęp do strefy wzorem poprzednich lat będzie bezpłatny.

fot. wisla.pl

Życzymy Wam wszystkim sportowych emocji na skoczni, dobrej zabawy w Strefie Kibica i szczęśliwej podróży do Wisły! Do zobaczenia pod skocznią!

Źródło: Informacja własna/wisla-malinka.com

(Agnieszka Białek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%