Zamknij

Poradnik kibica przed Pucharem Świata w Wiśle i Zakopanem 2017

12:00, 11.01.2017 Mateusz Król
Skomentuj

Wielka Krokiew zima

Przed nami prawdziwe polskie święto skoków narciarski. Puchar Świata zawita do naszego kraju już w najbliższy weekend w Wiśle, a następnie przeniesie się do Zakopanego. W sumie w Polsce odbędą się trzy konkursy indywidualne i jeden drużynowy. Z tej okazji jak co roku przygotowaliśmy poradnik kibica przed Pucharem Świata w Wiśle i Zakopanem!

Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia wielkiego polskiego święta skoków narciarskich. Tym razem spotkamy się z najlepszymi skoczkami narciarskimi na świecie w Wiśle (13.01-15.01) i Zakopanem (20.01-22.01). Dwa weekendy pucharowe z rzędu. Czy mogliśmy sobie to lepiej wymarzyć? Udział w zawodach potwierdzają kolejne ekipy. Podczas zawodów w Polsce szykuje się też jeden powrót wielkiej gwiazdy skoków-Gregora Schlierenzauera, który na ponad rok przerwał swoją karierę. Kamil Stoch w Polsce może założyć po raz pierwszy w tym sezonie koszulkę lidera Pucharu Świata. Jednym słowem szykują się wielkie emocje podczas konkursów. Bilety na każdy dzień zawodów sprzedały się jak ciepłe bułeczki. Przewoźnik-PKP Intercity uruchamia dodatkowe pociągi do Zakopanego. Istne szaleństwo! Jak za czasów niezwykłego w Polsce zjawiska socjologicznego-Małyszomani. Jednak w tym wszystkim radzimy zapamiętać kilka prostych zasad, aby przetrwać te dni. Po to powstał ten coroczny poradnik, aby ułatwić życie kibicom. W tych szczególnych dla nas dniach jesteśmy jedną wielką sportową rodziną i szanujmy się nawzajem!

 Co musimy zabrać?

 1. Bilet uprawniający nas do wejścia na dany sektor -  UWAGA! Bilet musi być w nienaruszonym stanie (tzn. nie może być naruszony, w częściach, połamany). W przeciwnym razie posiadacz takiego biletu nie będzie wpuszczony na teren obiektu! Z tyłu biletów organizator umieścił podstawowe informacje dla kibiców takie jak: program zawodów, informacja o otwarciu bram, informacja o ewentualnym zwrocie biletów itp.. Jest też również mapka przedstawiająca położenie danego sektora oraz usytuowanie bram wejściowych i ich numerów. Na teren skoczni możemy wejść tylko raz!
 2. Dokument tożsamości ze zdjęciem - Będzie nam on potrzebny do ewentualnego zidentyfikowania nas. Organizator prosi również o malowanie twarzy w barwy narodowe w taki sposób, aby identyfikacja na podstawie dokumentu była możliwa.

Co możemy wnieść?

 1. Flagę narodową z plastikowym uchwytem
 2. Termos z ciepłym napojem (kawa, herbata) - Ochrona może sprawdzić zawartość termosu, żeby wykluczyć obecność alkoholu w środku.
 3. Aparat fotograficzny bez wymiennej optyki i lustrzanki bez teleobiektywów
 4. Biało - czerwone barwy! - Czapki, szaliki, flagi i inne biało-czerwone gadżety są dozwolone i mile widziane. Zakopiańską tradycją są również trąbki. Weźcie koniecznie!

Czego wnieść nie możemy?

 1. Materiały wybuchowe, Wyroby pirotechniczne (petardy, zimne ognie, race, pochodnie itp.), Materiały pożarowo niebezpieczne
 2. Przedmioty mogące zagrozić życiu lub zdrowiu ludzkiemu (kije basebolowe, metalowe rurki, noże itp.)
 3. Napoje w opakowaniach plastikowych i kartonowych powyżej 0,2l
 4. Napoje w puszkach
 5. Napoje w opakowaniach szklanych
 6. Środki odurzające oraz substancje psychotropowe
 7. Napoje alkoholowe - Na terenie skoczni w strefach gastronomicznych zostanie uruchomiona sprzedaż piwa. Ochrona, jeżeli znajdzie alkohol w Państwa torbach to automatycznie go wyrzuci. Rok rocznie służby te mogą spokojnie otworzyć sklep monopolowy po jednym dniu zawodów. Na rozgrzanie, na skoczni proponuje herbatkę, a alkohol po zawodach.
 8. Flagi z uchwytami drewnianymi i metalowymi
 9. Zabrania się okrzyków prowokujących lub nawołujących do zakłócenia porządku i bezpieczeństwa, mogących stanowić zarzewie konfliktu, obraźliwych lub poniżających inne osoby z uwagi na ich płeć, rasę, wyznanie, wiek, przekonania lub z jakiegokolwiek innego powodu
 10. Zabrania się niszczenia tablic informacyjnych, koszy na śmieci, ławek oraz wszelkich innych obiektów i mienia, a także samowolnego przemieszczania urządzeń i mienia znajdującego się na terenie imprezy oraz wzniecania ognia
 11. Aparaty fotograficzne z wymienną optyka ( np. tzw."lustrzanki") - Bez teleobiektywów, statywów i różnych gadżetów kibice spokojnie wejdą na obiekt z lustrzanką z podstawowym obiektywem.

Kibice, którzy nie będą stosować się do postanowień zawartych w regulaminach imprez, zostaną usunięci ze skoczni.

Regulamin Imprezy Masowej Wisła

Regulamin Organizatora Wisła

Regulamin Imprezy Masowej Zakopane

Regulamin Organizatora Zakopane

Godziny otwarcia bram:

Wisła:

13 stycznia 2017        Godz. 15:00

14 stycznia 2017         Godz. 14:00

15 stycznia 2017         Godz. 13:30

Zakopane:

20 stycznia 2017       Godz. 15:30

21 stycznia 2017        Godz. 13:00

22 stycznia 2017        Godz. 13:00

Parkingi:

Wisła:

- od strony centrum miasta: 

P-1" Parkingi przy ul. Malinka w sąsiedztwie skoczni po obu stronach drogi - łącznie 250 samochodów os.

P-1. Parking przy ul. Wyzwolenia (rejon wyciągu narciarskiego "Nowa Osada") - 300

samochodów osobowych - częściowo może być zajęty przez narciarzy

P-3. Parking przy ul. Wyzwolenia (poniżej DW "Rymer") - 50 samochodów osobowych

P-4. Parking w rejonie Karczmy Beskidzkiej

P-5. Parking przy ul. Wyzwolenia ("Jonidło") -  300 samochodów osobowych

- od strony Szczyrku:

P-6.Parking przy ul. Malinczanów - 100 samochodów osobowych

P-7. Parking przy ul. Malinka (za skocznią) - 100 samochodów osobowych - częściowo zajęty przez pojazdy

organizatora

P-8. Parking w rejonie restauracji Malinówka

P-10. Parking przy SP nr 3 w Wiśle Malince - 80 samochodów osobowych

P-11. Parking przy ul. Malinka (rejon wyciągu narciarskiego "Klepki") - 200 samochodów

osobowych

P-12. Parking przy ul. Malinka (rejon wyciągu narciarskiego "Cieńków") - 200 samochodów

osobowych - częściowo może być zajęty przez narciarzy

- parkingi na terenie Wisły Czarne dla autobusów:

P-13. Parking przy ul. Czarne w rejonie PTTK - 20 autobusów

P-14. Parking przy ul. Czarne - 10 autobusów

P-15. Parking przy ul. Czarne - 20 autobusów

P-16. Parking przy ul. Czarna Wisełka - 15 autobusów

Ruch na ulicy Wyzwolenia będzie odbywał się wahadłowo. Jeden pas jezdni w trakcie zawodów jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla ruchu pieszych. Policja będzie kierować w tym miejscu ruchem. Szczegółową mapę znajdziecie tutaj.

Zakopane:

Jeżeli istnieje taka możliwość, zostawmy samochód przy posesji, w której mieszkamy. Jak co roku organizator zapewnił parkingi dla kibiców, jednak ilość miejsc jest ograniczona, a należy pamiętać, że ulice wokoło Wielkiej Krokwi w Zakopanem są wyłączone z ruchu.

Jeżeli już zaistnieje potrzeba przyjechania samochodem na zawody, to zostawmy je tutaj:

-    Parking przy Dworcu PKP, ul. Chramcówki

-    Parking przy ul Zaruskiego

-    Parking przy Alejach 3 maja ( górne)

-    Parking przy Placu pod Gubałówką

-    Parking dla autokarów przy Alejach 3 maja ( dolne)

-    Parking dla autokarów przy ul. Nowotarskiej

Parking pod Krokwią na terenie "CAMPING POD KROKWIĄ ***"  ul. Żeromskiego w Zakopanem

Dostępne są również mniejsze parkingi usytuowane przy ulicach w centrum Zakopanego:

-    ul. Gimnazjalna (obok TESCO)

-    ul. Henryka Sienkiewicza (górna i dolna)

-    ul. Tadeusza Kościuszki

-    ul. Słoneczna

-    ul. Jagiellońska

-    Plac Niepodległości

-    ul. Ks. Józefa Stolarczyka

-    ul. Stanisława Witkiewicza

Dodatkowe pociągi na Puchar Świata w Zakopanem od PKP Intercity

W tym roku zainteresowanie Pucharem Świata w Zakopanem jest tak duże, że PKP Intercity postanowiło wysłać do Zakopanego i z powrotem dodatkowe pociągi specjalnie na to wydarzenie. Mieszkańcy Warszawy w dniu 21 stycznia wyruszyć w podróż do biało-czerwonej krainy czarów będą już mogli o godz. 4:45. Planowy przyjazd do Zakopanego przewidziany jest na godz. 10:43, więc zostaje jeszcze sporo czasu na przygotowanie się do zawodów. Dodatkowo na stacji Kraków Główny będzie się można również przesiąść do nadprogramowych pociągów do Zakopanego. Więcej szczegółów na stronie przewoźnika.

PKP Intercity dodatkowe pociągi

Kilka porad...

Ubierzmy się ciepło! - Kilka godzin stania nawet na temperaturze lekko minusowej może dać się we znaki. Obowiązkowe: czapki, szaliki, rękawiczki i ciepłe, nieprzemakalne buty!

Jeżeli zależy nam na dobrym miejscu na trybunach skoczni, to musimy dużo wcześniej ustawić się w kolejce pod bramą! Najwytrwalsi stoją już od 8:00 rano!

Na terenie Wielkiej Krokwi w Zakopanem i skoczni im. Adama Małysza będą zorganizowane strefy gastronomiczne, w których będzie można kupić ciepły posiłek oraz napój. Dozwolona będzie również sprzedaż dopuszczonego piwa do 3,5 % wg. Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych (zmiana Dz. U z 2011r. nr 217 poz. 1280).

Jeżeli istnieje taka możliwość, zostawmy samochód przy posesji, w której mieszkamy. Jak co roku organizator zapewnił parkingi dla kibiców, jednak ilość miejsc jest ograniczona, a należy pamiętać, że ulice wokoło Wielkiej Krokwi w Zakopanem są wyłączone z ruchu. Również, skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle Malince jest dosyć trudna do rozwiązana logistycznie. Jeżeli ktoś ma nocleg w centrum Wisły, to musi się liczyć z tym, że skocznia jest położona w dolinie (Malinka), której odległość wynosi ok. 4 km. Ponieważ tylko jedna droga prowadzi na obiekt (droga wojewódzka nr 942) kierowcy, którzy zdecydują się przyjechać samochodem i zostawić go na parkingu blisko skoczni, muszą liczyć się z tym, że policja może zamknąć ruch dla pojazdów, dopóki kibice nie zejdą z drogi po zakończonych zawodach.

Strefa Kibica w Wiśle

W tym roku Strefa Kibica w Wiśle po raz drugi będzie rozgrzewać kibiców w trakcie zawodów i po nich. Strefa Kibica tym razem swoją siedzibę będzie miała w Amfiteatrze im. S. Hadyny. Tegoroczna edycja imprezy zostanie zainaugurowana w piątek 13 stycznia 2017 r. o godz. 20:00. Odbędzie się wtedy tradycyjne wręczenie numerów startowych czołówce Pucharu Świata w skokach narciarskich. Nie zabraknie tam zapewne Kamila Stocha, Macieja Kota, czy Piotra Żyły, którzy w najlepszej "10" klasyfikacji Pucharu Świata się znajdują. Po tym wydarzeniu będzie miał miejsce występ Estrady Regionalnej "Równica", a dzień zakończy Dj Adam. W sobotę 14 stycznia, w Amfiteatrze odbędzie się transmisja z zawodów, które będą się odbywać na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Komentarz zapewni  Krzysztof Głombowicz. Następnie, organizatorzy zapraszają kibiców na koncert zespołu "WEEKEND", który znany jest wszystkim z przeboju "Ona tańczy dla mnie". Koncert w Amfiteatrze zaplanowano na godz. 20:00. Ponownie na sam koniec dnia będzie można potańczyć przy muzyce Dj Adama. W niedziele 15 stycznia ponownie kibice nieposiadający biletu wstępu na skocznie będą mogli wspólnie obejrzeć zawody z komentarzem Krzysztofa Głombowicza. Gwiazdą wieczoru będzie zespół "Baciary". Wstęp do strefy kibica jest bezpłatny.

strefa_kibica2-1

Crowd Supporters... czyli gwarancja dobrej zabawy w Zakopanem!

Rok rocznie duet Crowd Supporters zajmuje się oprawą Pucharu Świata w Zakopanem. Znam takie osoby, które do Zakopanego przyjeżdżają nie tylko dla skoków, ale też i dla nich. Nikt inny nie robi takiej kosmicznej oprawy jak oni. Potrafią zsynchronizować w jedność kilkunastotysięczny tłum zgromadzony pod skocznią, a także porządnie rozgrzać kibiców w czasie przerw w bardzo zimne i mroźne dni. W tym roku chłopaki z Crowd Supporters zapowiadają powtórzyć swoje największe hity: typu taniec SpaceDance, Rollercoaster, Miazga, Slow Wave. Na pewno nie zabraknie też "Wielkiej Trąby" i słynnej zakopiańskiej fali. W tym roku również zapowiadają występy gości specjalnych? Któż to będzie? Na razie zdradzić nie chcą, ale możecie obserwować profil chłopaków na facebooku, do którego link znajdziecie tutaj, gdzie zostaną Wam przekazane wszystkie najważniejsze informacje dotyczące oprawy.

ŻYCZYMY WSPANIAŁEJ ZABAWY WSZYSTKIM KIBICOM I OSOBOM PRZYJEZDNYM DO MIAST! Mamy nadzieje, że nasz poradnik choć trochę pomógł osobom zainteresowanym. :)

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Agnieszka BiałekAgnieszka Białek

0 0

Jeżeli element ten jest plastikowy, to myślę, że nie powinno być problemu :) 23:48, 17.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

GosiaGosia

0 0

czy transparent może być na elemencie wędki? 17:17, 17.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tom351Tom351

0 0

Czy będzie strefa kibica w Zakopanem? 20:32, 18.01.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Jagoda WojasJagoda Wojas

0 0

oficjalna nie, ale zapewne w barach i karczmach będą. 08:32, 20.01.2017


0%