Zamknij

Skoki dookoła świata - Ameryka Południowa i Afryka

13:11, 12.09.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 19:43, 14.09.2016
Skomentuj

dsc_0629

W naszym cyklu zwiedzimy skocznie dookoła świata. Zagościmy w krajach, które w skokach narciarskich nie osiągały nigdy wielkich sukcesów. W tej części, którą rozpoczniemy "Skoki dookoła świata", zapoznamy się z krótką historią tego sportu w Ameryce Południowej oraz w Afryce

Skoki na kontynencie Południowej Ameryki nie są rozpowszechnione, mimo że jest tam dosyć dużo gór. Ze wszystkich krajów szerszej publiczności jest znany Anders Beisvaag, który w wieku 2 lat został zaadoptowany przez parę Norwegów. Pochodził on z Kolumbii. Ówczesny trener reprezentacji juniorów uważał go za wielki talent, Beisvaag nie startuje jednakże od 5 lat w zawodach. W Argentynie w miejscowości San Carlos de Bariloche znajduje się nieużywana skocznia narciarska o punkcie K-20.

Również Afryka miała w swojej historii styczność z tym sportem. w Algierii znajdowały się kiedyś skocznie narciarskie, jednakże zostały najpewniej zdemontowane jeszcze przed I Wojną Światową. Jedna z nich miała punkt K położony na 25 metrze, druga natomiast na 15. Odbywały się tutaj konkursy, w których zwyciężali Norwegowie. Dunstan Odeke, który przyjechał na studia do Oslo, podczas treningów ustanowił rekord Ugandy oraz Afryki, wynosi on 50 metrów.

źródło: skisprungschanzen.com, sport.wp.pl, informacja własne

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%