Zamknij

Poradnik kibica przed Pucharem Świata Wisła 2016

19:59, 28.02.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 19:12, 07.03.2016
Skomentuj

SAM_1931-Copy1

Kolejne polskie święto ze skokami narciarskimi nadchodzi wielkimi krokami! Już w najbliższy weekend (3-5 marca), najlepsi skoczkowie na świecie znów zawitają do naszego kraju aby zmierzyć się w dwóch konkursach indywidualnych na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Co musicie wiedzieć przed zawodami? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Niektórym może wydawać się, że dopiero co wróciliśmy z Zakopanego, a już musimy znowu pakować walizki aby dopingować naszych ulubieńców. Takie wrażenie mają osoby szczególnie uczestniczące w tych wydarzeniach jak kibice i dziennikarze. Ale cóż zrobić? Kiedy do Polski po raz drugi w sezonie przyjedzie cała czołówka Pucharu Świata w skokach narciarskich, to możemy chyba potraktować te dni jako polskie święto dla kibiców? Wisła po raz pierwszy dostała organizacje całego weekendu Pucharu Świata, w którego skład wejdą dwa konkursy indywidualne. To właśnie w Wiśle będzie się rozstrzygać, kto stanie na podium klasyfikacji generalnej w ostatnim konkursie w Planicy. Myślę, że podarowanie Wiśle tego wydarzenia, to przede wszystkim ukłon dla kibiców, którzy czy jest dobrze, czy jest źle w naszych kadrach zawsze są obecni na skoczniach świata oraz dla organizatorów za bardzo dobre przygotowanie imprezy w poprzednich latach. Wieloletni trud organizatorów został doceniony przez członków FIS. Żeby to zostało już tak zawsze, że będziemy dwukrotnie mogli gościć najlepszych skoczków na świecie!

Do przyjazdu pierwszych drużyn, a także kibiców do Wisły pozostały godziny. Co musicie wiedzieć przed wyjazdem?

Przy organizacji każdej imprezy masowej (którą niewątpliwie będzie Puchar Świata w Wiśle) najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników. Niestety, pomimo hucznych zapowiedzi Prezesa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego , p. Andrzeja Kozaka, dokładnych kontroli przy bramach kibiców wcale nie było (można je nazwać standardowymi), a jak zapewne wszyscy przed telewizorami i na miejscu widzieliśmy, kibicom udało się wnieść na teren obiektu nawet race. Oczywiście nie radzimy tego robić. Nie wiadomo jak tłum może zareagować na takie rzeczy (nie mówiąc o małych dzieciach). A na pewno osoba, która złamie któryś z punktów regulaminu musi się liczyć z pociągnięciem do odpowiedzialności karnej tak jak to się stało w Zakopanem. Kupując bilet akceptujemy warunki regulaminu imprezy masowej Puchar Świata Wisła 2016. Co się możemy z niego dowiedzieć?

 Co musimy zabrać?

 1. Bilet uprawniający nas do wejścia na dany sektor -  UWAGA! Bilet musi być w nienaruszonym stanie (tzn. nie może być naruszony, w częściach, zalany). W przeciwnym razie posiadacz takiego biletu nie będzie wpuszczony na teren obiektu! Z tyłu biletów organizator umieścił podstawowe informacje dla kibiców takie jak: program zawodów, informacja o otwarciu bram, informacja o ewentualnym zwrocie biletów itp.. Jest też również mapka przedstawiająca położenie danego sektora oraz usytuowanie bram wejściowych i ich numerów. Na teren skoczni możemy wejść tylko raz! Także osoby nietrzeźwe, pomimo posiadającego ważnego biletu, nie będą wpuszczane na obiekt!
 2. Dokument tożsamości ze zdjęciem - Będzie nam on potrzebny do ewentualnego zidentyfikowania nas. Organizator prosi również o nie malowanie twarzy w barwy narodowe w taki sposób aby identyfikacja na podstawie dokumentu była możliwa.

Co możemy wnieść?

 1. Flagę narodową z plastikowym uchwytem
 2. Termos z ciepłym napojem (kawa, herbata) - Ochrona może sprawdzić zawartość termosu żeby wykluczyć obecność alkoholu w środku.
 3. Aparat fotograficzny
 4. Biało - czerwone barwy! - Czapki, szaliki, flagi, trąbki i inne biało-czerwone gadżety są dozwolone i mile widziane. Weźcie koniecznie!

Czego nie możemy wnieść na obiekt? 

 1. Materiały wybuchowe, Wyroby pirotechniczne (petardy, zimne ognie, race, pochodnie itp.), Materiały pożarowo niebezpieczne
 2. Przedmioty mogące zagrozić życiu lub zdrowiu ludzkiemu (kije basebolowe, metalowe rurki, noże itp.
 3. Napoje w opakowaniach plastikowych i kartonowych powyżej 0,2l
 4. Napoje w puszkach
 5. Napoje w opakowaniach szklanych
 6. Środki odurzające oraz substancje psychotropowe
 7. Napoje alkoholowe - Na terenie skoczni w strefach gastronomicznych zostanie uruchomiona sprzedaż piwa. Ochrona jeżeli znajdzie alkohol w Państwa torbach to automatycznie go wyrzuci.  Sprzedaż, podawanie oraz spożywanie piwa obywać będzie się wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych tj. 1. wiatrołapy w głównym budynku 2. przy głównym wejściu na trybunę A8
 8. Flagi z uchwytami drewnianymi i metalowymi
 9. Zabrania się okrzyków prowokujących lub nawołujących do zakłócenia porządku i bezpieczeństwa, mogących stanowić zarzewie konfliktu, obraźliwych lub poniżających inne osoby z uwagi na ich płeć, rasę, wyznanie, wiek, przekonania lub z jakiegokolwiek innego powodu
 10. Zabrania się niszczenia tablic informacyjnych, koszy na śmieci, ławek oraz wszelkich innych obiektów i mienia, a także samowolnego przemieszczania urządzeń i mienia znajdującego się na terenie imprezy oraz wzniecania ognia.

Każdy uczestnik imprezy, proszony jest o bezzwłoczne powiadomienie służby porządkowej o zagrożeniu. Osoby nie stosujące się do punktów regulaminu, zostaną usunięte ze skoczni. Warto się zapoznać z takim dokumentem, który mówi nam również o naszych prawach i obowiązkach. Link do treści regulaminu podany jest poniżej.

Regulamin imprezy masowej Puchar Świata Wisła 2016

Godziny otwarcia bram

3 marca 2016 - godz. 14:00

4 marca 2016 - godz. 16:30

5 marca 2016 - godz. 12:00

W tym roku w Wiśle nowością są miejsca siedzące na specjalnych trybunach. Miejsca są numerowane, więc nie powinno być problemu z zajęciem swojego. Jeżeli jednak doszłoby do takiej sytuacji, że na miejscu, które przeznaczone jest dla konkretnej osoby siedzi inna i po próbie polubownego załatwienia sprawy nie przyniosło to skutku, proponuje udać się do pracownika służby porządkowej, który powinien sytuacje rozwiązać. Dla kibiców nie posiadających jeszcze wejściówek na zawody, mamy dobrą informacje! Bilety na dzień dzisiejszy (28.02.2016) są jeszcze dostępne! Można je nabyć na stronie internetowej www.kupbilet.pl.

Kilka porad...

Ubierzmy się ciepło! - W tym roku synoptycy zapowiadają jak na razie temperaturę na plusie, mogącą m nocy spaść poniżej zera. Niestety, z prognoz możemy wyczytać również, że podczas czwartkowych kwalifikacji i piątkowych zawodów mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem i samego deszczu. Także, dobrą kurtkę nieprzemakalną i ciepłą powinien mieć każdy kibic.

Skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle Malince jest dosyć trudna do rozwiązana logistycznie. Jeżeli ktoś ma nocleg w centrum Wisły, to musi się liczyć z tym, że skocznia jest położona w dolinie (Malinka), której odległość wynosi ok. 4 km. Ponieważ tylko jedna droga prowadzi na obiekt (droga wojewódzka nr 942) kierowcy, którzy zdecydują się przyjechać samochodem i zostawić go na parkingu blisko skoczni, muszą liczyć się z tym, że policja może zamknąć ruch dla pojazdów dopóki kibice nie zejdą z drogi po zakończonych zawodach.

Parkingi i transport kibiców

Jak co roku, kilka prywatnych osób udostępni za opłatą miejsca do parkowania wokół skoczni (od strony Wisły i Szczyrku).

Jak co roku, Urząd Miejski w Wiśle i firma "Wispol" organizuje dodatkowy transport bezpłatny dla kibiców (za okazaniem biletu wstępu na dany dzień zawodów) z centrum Wisły pod skocznie. Autobusy będą kursować na linii Centrum (przystanek koło cukierni "Delicje" i przystanek ul. Olimpijska) - Nowa Osada Skrzyżowanie oraz Nowa Osada Skrzyżowanie (przystanek na drodze z Czarnego) - Centrum (ul. Kolejowa). Autobusy będą odjeżdżać z Centrum 4 marca (piątek) w godz. 16:30 - 20:15 i 5 marca (sobota) w godz. 12:00 - 15:45. Odjazd będzie następować średnio co 15 minut lub w zależności od potrzeb. Autokary będą również po zakończonych zawodach odwozić kibiców. Chętni kibice przez godzinę będą mogli skorzystać z takiej możliwości. I z doświadczenia radzę się spieszyć aby zdążyć i nie mieć niezapomnianej podróży nocnej do centrum na piechotę. Coś o ty wiem... Oczywiście dla kibiców z zasobniejszym portfelem będą czekać również taksówki. Tylko radzę ustalić cenę od razu. Te dwa dni Pucharu Świata to dla nich raj na ziemi i świetna okazja na zarobek...

Strefa Kibica w Centrum Wisły

Puchar Świata w Wiśle to nie tylko sportowa rywalizacja ale również dobra zabawa dla kibiców. W tym roku Komitet Organizacyjny przygotował nie lada gratkę dla wszystkich osób, które wybierają się w ten weekend w Beskidy. Na Placu Hoffa w centrum Wisły zostanie utworzona specjalna Strefa Kibica, w której będzie można obejrzeć na telebimach zawody skoków narciarskich, wziąć udział w konkursach z nagrodami czy posłuchać występów gwiazd muzycznych na żywo. Co najważniejsze: wstęp będzie bezpłatny! W pierwszym dniu zaplanowano m.in. tradycyjne wręczanie numerów startowych najlepszej dziesiątce Pucharu Świata. Ceremonia będzie miała miejsce po zakończonych kwalifikacjach. Gwiazdą muzyczną tego dnia będzie Czadoman, znany z hitu "Ruda tańczy jak szalona". W piątek główną atrakcją będzie występ grupy Kalwi & Remi, za to w sobotę dzień uwieńczy koncert zespołu Golec uOrkiestra. Więcej informacji o Strefie Kibica znajdziecie pod tym linkiem.

strefa_kibica_plakat

Sektor za płotem...

Niezwykle popularny w Wiśle jest nieoficjalny sektor dla kibiców tzw. "Sektor za płotem". Mieści się on wzdłuż zeskoku po lewej stronie patrząc na skocznie i jest oddzielony ogrodzeniem. Co roku bardzo dużo kibiców z niego korzysta, oszczędzając tym samym na biletach. Też uważamy, że to jedne z lepszych miejsc w Wiśle do oglądania skoków, jednak w zeszłym roku miały miejsce tam niebezpieczne zdarzenia i musiała interweniować policja. Można tego uniknąć kupując bilety na zawody, które są w dalszym ciągu dostępne na stronie internetowej kupbilet.pl. Dobra zabawa na arenie wydarzenia gwarantowana!

Życzymy Wam wszystkim sportowych emocji na skoczni, dobrej zabawy w Strefie Kibica i szczęśliwej podróży do Wisły! Do zobaczenia pod skocznią!

Źródło: wisla-malinka.com/Informacja własna

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%