Zamknij

Świat sportów zimowych o zmarłym Halvordzie Hanevoldzie

16:18, 05.09.2019 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 17:32, 05.09.2019
Skomentuj

Po niespodziewanej śmierci byłego świetnego biathlonisty Halvarda Hanevolda świat sportów zimowych pogrążony jest w smutku. O medaliście olimpijskim wypowiedzieli się m.in. inni wielcy - Ole Einar Bjoerndalen, Bjoern Ferry czy Martin Fourcade.

Duża strata dla norweskiego biathlonu

Wczoraj media obiegła informacja o niespodziewanej śmierci mistrza olimpijskiego i świata Halvarda Hanevolda. W Norwegii zapadła żałoba, a komentarze zaczęły napływać od największych sportowców. Bardzo dobrze postać ś.p. Hanevolda wspomina inny wielki mistrz - Ole Einar Bjoerndalen. - Halvard był podstawą naszego zespołu przez tak wiele lat. Cudowna osoba, sportowiec z wielkim sercem i zawsze dobrym nastrojem. Spoczywaj w pokoju - powiedział. Halvarda wspomina również Emil Hegle Svendsen, który przez długi okres był mocnym punktem norweskiego teamu. - Byłeś świetnym członkiem drużyny i wspaniałym wzorem do naśladowania! To bardzo smutne, że Cię nie ma. Spoczywaj w pokoju przyjacielu - napisał na swoim profilu społecznościowym.

Wyrazy żalu wyrazili również jedni z najmocniejszych braci w świecie sportu - Tarjei oraz Johannes Boe. - Zawsze był szczęśliwy i optymistyczny. Kiedy otrzymałem wiadomość o śmierci Hanevolda, byłem bardzo zszokowany i nie mogłem zrozumieć, że to naprawdę się wydarzyło. Halvard zawsze widział rozwiązania problemów i myślał naprzód. To doskonały przykład ciężko pracującego człowieka - przyznał Tarjei. - Wzór do naśladowania i pionier w historii norweskiego biathlonu. Bądź w pokoju, Halvard, ciepłe myśli dla rodziny i przyjaciół - dodał Johannes.

Poza Norwegią także bardzo smutno

Nie tylko w Norwegii wspomina się wspaniałego biathlonistę, który potrafił zdobywać małe Kryształowe Kule. O Hanevoldzie mówi Bjoern Ferry, wybitny szwedzki mistrz olimpijski. - To tragiczne. Mieliśmy podobne zainteresowania i dużo rozmawialiśmy o akcjach, polityce i innych sprawach poza sportem. Odnaleźliśmy się w tych samych tematach - przyznał w wywiadzie dla norweskiej telewizji NRK. Na Instagramie o Halvardzie napisał także francuski dominator Martin Fourcade. - Był pierwszą biathlonową gwiazdą, którą rozpoznałem podczas moich pierwszych zawodów Pucharu Świata. Zawsze uśmiechnięty, nigdy nie przestawał odkrywać. Niesamowity sportowiec oraz genialny umysł. Wszystkie moje myśli do Sandry (żona ś.p. Halvarda Hanevolda przyp.red.) i ich rodziny - skierował swoje słowa do najbliższych zmarłego.

Również w Polsce ze smutkiem pisze się o wczorajszej tragedii. Weronika Nowakowska na swoim profilu wstawiła informację o przykrym zdarzeniu. - Zmarł niespodziewanie w wieku 49 lat Halvard Hanevold. Trzykrotny mistrz olimpijski, świetny dziennikarz i komentator. Prywatnie jedna z najsympatyczniejszych postaci, jakie miałam okazję poznać w biathlonie, niezwykle bystry umysł i wspaniały dowcip... Aż trudno uwierzyć. Moje najszczersze kondolencje dla Sandry - dodała.

źródło: nrk.no/Instagram/informacja własna

(Mateusz Wasiewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%