Biathlon: Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski z Norwegii

fot. Heiko Junge / Scanpix

fot. Heiko Junge / Scanpix

Złe wieści napływają do nas z Norwegii. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski w biathlonie – Halvard Hanevold. Norweg w grudniu skończyłby pięćdziesiąt lat.

Hanevold miał długą i bardzo udaną karierę jako biathlonista. Zadebiutował w drużynie narodowej na początku lat 90. i utrzymywał się w światowej czołówce dopóki nie zdecydował o zawieszeniu nart na kołek w 2010 roku. Do tego czasu zdobył pięć złotych medali mistrzostw świata, trzy złote olimpijskie oraz łącznie 22 medale na Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Olimpijskich. Najważniejszym sukcesem z pewnością był dla niego tytuł indywidualnego mistrza świata w biegu długim. Wywalczył go w Nagano w 1998 roku. Rywalizował też z naszym Tomaszem Sikorą.

Jak donoszą norweskie media, Halvard zmarł w swoim domu w Asker. Na razie nie znane są przyczyny jego śmierci. Norweski biathlon pogrążony jest w żałobie. – Jako sportowiec był całkowicie wyjątkowy. Nie wielkiego talentu do biathlonu, ale był największym talentem treningowym. Zrobił wszystko, co możliwe, aby wygrać to olimpijskie złoto – powiedział Ola Lunde, aktualnie ekspert NRK, a niegdyś trener drużyny narodowej w biathlonie. Hanevold został żonę i dwójkę dzieci.

Źródło: VG

Mateusz Król
Obserwuj

2 thoughts on “Biathlon: Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski z Norwegii

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.