MŚ w biathlonie. Lisa Vitozzi mistrzynią świata w biegu indywidualnym

18:14, 13.02.2024 . Aktualizacja: 19:09, 13.02.2024
Skomentuj fot. screen TVP Sport fot. screen TVP Sport

Lisa Vitozzi została mistrzynią świata w biegu indywidualnym na Mistrzostwach Świata w biathlonie w Novym Meście. Srebrny medal dla Niemki Janiny Hettich-Walz, a brąz dla Francuzki Julii Simon. Najlepsza z Polek Anna Mąka zajęła 36. miejsce.

Lisa Vitozzi nareszcie może cieszyć się ze złotego medalu. Włoszka była dzisiaj bezbłędna na strzelnicy. Do tego bardzo dobra forma biegowa sprawiła, że została mistrzynią świata w biegu indywidualnym na 15 km w Novym Meście. Srebrny medal dość niespodziewanie wywalczyła Niemka Janina Hettich-Walz, która także nie pomyliła się w strzelaniu ani razu. Do zwyciężczyni na mecie straciła 20,5 sekundy. Kolejny krążek na tych mistrzostwach, ale tym razem brązowy dorzuciła Julia Simon. Jedno pudło na strzelnicy sprawiło, że Francuzka zamiast zdobyć złoto, musiała zadowolić się trzecią lokatą. Do Włoszki straciła 29,6 sekundy.

To był kolejny dobry bieg w wykonaniu Niemek i Francuzek, które zajęły kolejne cztery miejsca. Tuż za podium uplasowała się Selina Grotian (1:01.1), piąta była Vanessa Voigt (+1:06.2), szósta Lou Jeanmonnot (+1:10.6), a siódma była Justine Braisaz-Bouchet (+1:25.8).

Dwie Polki w czterdziestce

Najlepsza z Polek Anna Mąka po 3 pudłach zajęła 36. miejsce, tracąc do mistrzyni ponad pięć minut. O cztery oczka niżej, uplasowała się Joanna Jakieła, która popełniła o jeden błąd na strzelnicy więcej niż Mąka. Cztery pudła zaliczyła także Natalia Sidorowicz. Wystarczyło to na zajęcie 47. lokaty. Aż sześć błędów popełniła Daria Gembicka, która wylądowała na 83. pozycji.