Zamknij

Znakomity bieg polskiej weteranki. Magdalena Gwizdoń wciąż to ma

21:43, 29.11.2022 Marta Grzyb Aktualizacja: 22:54, 29.11.2022
Skomentuj

Nim do walki o pierwsze punkty 46. edycji Pucharu Świata stanęli biathloniści, wcześniej odbyły się pierwsze w sezonie zawody Pucharu IBU pań. W rozgrywanym w Idre sprincie najlepiej spisała się Marthe Krakstad Johansen z Norwegii. Oczy polskich kibiców były jednak zwrócone na Magdalenę Gwizdoń, która zaimponowała fantastyczną formą biegową.

Screen Eurosport

Zwycięstwo po norwesku

Sprint na dystansie 7,5 kilometra był pierwszą konkurencją kobiecego Pucharu IBU 2022/2023. Do zawodów zgłoszono łącznie 96 zawodniczek, z czego 94 ukończyło zmagania.  Na szwedzkich trasach najlepiej spisała się Norweżka Marthe Krakstad Johansen, która oddała dziesięć celnych strzałów. Jedną pomyłkę na strzelnicy zanotowała Janina Hettich-Walz z Niemiec. Błąd ten sprawił, że zanotowała gorszy o 20,5 sekundy czas od zwyciężczyni. Podium zmagań uzupełniła kolejna Niemka, Marion Wiesensarter (+23 sekundy). Tak jak tryumfatorka, mogła ona pochwalić się stuprocentową skutecznością w strzelaniu.

Świetna forma utytułowanej Polki

W zawodach wystartowało także pięć reprezentantek Polski. Najwyżej sklasyfikowano w nich Kamilę Cichoń. Urodzona w 1997 roku biathlonistka oddała jeden niecelny strzał. Ostatecznie pozwoliło jej to uplasować się na 24. pozycji.

Największą polską bohaterką tego dnia była jednak Magdalena Gwizdoń. Zwyciężczyni dwóch zawodów rangi Pucharu Świata zaimponowała przede wszystkim formą biegową. Uczestniczka czterech igrzysk olimpijskich zanotowała 8. czas biegu, gorszy od tryumfatorki o niespełna półtorej minuty. Dla porównania, Cichoń wyznaczony dystans pokonała w czasie o prawie minutę gorszym od starszej koleżanki z drużyny. Mimo świetnego biegu, Gwizdoń sklasyfikowana została "dopiero" na 36. miejscu. Przyczyniła się do tego przeciętna postawa na strzelnicy (3 pudła). Należy jednak pochwalić 43-latkę. Wydaje się, że z taką dyspozycją mogłaby z powodzeniem startować również w zawodach Pucharu Świata.

Oprócz Cichoń i Gwizdoń w sprincie rozgrywanym w Idre wystąpiły także Dominika Bielecka (45. miejsce), Magda Piczura (55. pozycja) oraz Wiktoria Celczyńska (67. lokata).

Wyniki sprintu kobiet (Puchar IBU)

Źródło: informacja własna

(Marta Grzyb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%