Zamknij

Alpejski PŚ w St. Anton. Kolejny trening odwołany. Zmiana terminarza zawodów

11:12, 13.01.2023 Tomasz Lutek Aktualizacja: 11:24, 13.01.2023
Skomentuj

Podobnie jak to miało miejsce w czwartek, tym razem znów nie udało się rozegrać treningu zjazdu w Sankt Anton. Powodem były nagłe i obfite opady śniegu. Organizatorzy postanowili zatem wprowadzić zmiany do terminarza. W weekend w panie zmierzą się w dwóch supergigantach.

qwesy qwesy, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Zima w tym roku nie rozpieszcza. Ostatnio coraz częściej słyszymy o odwoływaniu zawodów z powodu braku śniegu. W tym przypadku było wręcz przeciwnie. W Sankt Anton, gdzie miał się odbyć zjazd i supergigant pojawiły się dość duże opady. Czwartkowy trening odwołano, licząc na zmianę warunków pogodowych. Tak się jednak nie stało i dzień później alpejki również nie mogły wypróbować trasy.

Zmiana terminarza

Aby rozegrać zjazd w ramach Pucharu Świata konieczne jest odbycie co najmniej jednego treningu. Organizatorzy podjęli zatem decyzję o zmianie w terminarzu zawodów. W Sankt Anton obejrzymy dwa supergiganty. Start sobotnich zmagań zaplanowano na godzinę 11, zaś niedzielnych na 11:30. Na razie nie wiadomo dokąd i czy w ogóle odwołany zjazd zostanie przeniesiony. Według planu kolejna szansa na zaprezentowanie się w tej specjalności przyjdzie 21 stycznia w Cortina d`Ampezzo.

Źródło: oasport.it

(Tomasz Lutek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%